Türkiye Enerji Zirvesi

Iveco ve Shell’den taşımacılıkta karbonsuzlaşmayı hızlandırmak için iş birliği

Iveco ve Shell’den taşımacılıkta karbonsuzlaşmayı hızlandırmak için iş birliği

Iveco Group ve Shell, taşımacılıkta karbonsuzlaşmayı hem hızlandırmak hem yaygınlaştırmak için sürdürülebilir çözümlerin ve teknolojilerin uygulanmasında iş birliği yapıyor.

Iveco Group (MI: IVG), Shell Uluslararası Petrol Şirketi (LON/NYSE:SHEL) ile bu yılın başlarında imzaladığı Mutabakat Zaptı (MoU) doğrultusunda sıfır emisyonlu mobiliteye geçişi hızlandırma taahhüdünü yineledi. Mutabakat Anlaşması kapsamında iki şirket düşük karbonlu ve yüksek verimli enerji çözümlerinin ortaklaşa geliştirilmesi konusunda iş birliği yapıyor.

Anlaşmanın imzalanmasından bu yana kaydedilen ilerlemeyi görüşmek üzere İtalya’nın Torino Kenti’nde bir araya gelen Iveco Group CEO’su Gerrit Marx ve Shell Business Mobility Kıdemli Başkan Yardımcısı Giorgio Delpiano, her iki şirketin sinerji yaratan işbirliğine olan bağlılıklarını bir kez daha teyit etti. Böylece, karayolu taşımacılığı sektörünün karbonsuzlaştırılması gibi stratejik alanlarda yaratıcı fikirler ve fırsatların paylaşılması öngörülüyor.

Iveco Group araç ve ilgili hizmetlerin tedarikinde kilit bir rol oynarken Shell de mobilite müşterilerinin düşük ve sıfır karbonlu enerjiye geçmelerine yardımcı olacak bir altyapı inşa ediyor. Avrupa ve küresel olarak iddialı filoların başlıca hedefi karbonsuzlaştırma. Daha düşük emisyonlu mobiliteye doğru hızla ilerlemek gerektiğinin farkında olduğu belirtilen Shell ve IVECO Group bu bilinçle hareket ettiği vurgulanıyor.