GÜYAD Üyeleri TED Ankara Koleji Öğrencileriyle Buluştu

Enerji Yatırımcıları Derneği (GÜYAD) üyesi şirketlerin yöneticilerinden oluşan uzmanlar, ‘yenilenebilir enerji’ konusunda bilgi aktarmak amacıyla düzenlenen özel bir söyleşide TED Ankara Koleji lise bölümü öğrencileriyle buluştu.

TED Ankara Koleji Vakfı Okul Lisesi Müdürü Tamer Atacan’ın ev sahipliğinde ve GÜYAD’ın da kurulmasına destek verdiği TED Ankara Koleji ‘Yenilenebilir Enerji Kulübü’ öğrencilerinin davetiyle 28 Şubat günü Lise Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşiye 100’e yakın öğrenci ve öğretmenleri katıldı.

GÜYAD Başkanı Cem Özkök’ün açılış konuşması yaptığı söyleşide konuşmacılar ağırlık olarak güneş, rüzgar ve jeotermal enerji konularında öğrencileri bilgilendirdi. Konuşmalar sırasında eşlik eden sunumlar ve videolarla bu santrallerin nasıl kurulduğu ve buralarda nasıl ve ne kadar üretim yapıldığı konuları görsel olarak da öğrencilere aktarıldı.

Güriş /  Mogan Proje Müdürü Murat Yarbaş, Güriş / Mogan Rüzgar İşletmeleri SCADA Uzmanı Ekin Düzgün, Kontrolmatik Teknoloji Avrupa İş Geliştirme Başkanı Osman Çotuker, Kalyon Enerji İş Geliştirme Departmanı Bölümü Yöneticisi Aslı Erşan ve yine Kalyon Enerji İş Geliştirme Uzman Yardımcısı Furkan Güven’in konuşmacı olduğu programa dair konuşan GÜYAD Başkanı Cem Özkök, üniversite öncesi öğrencilerin yenilenebilir enerji konusunda bilgilendirilmesi ve ilgilerinin bu alana çekilmesi konusunu çok önemsediklerini belirterek bu yöndeki çalışmalarını farklı okullarla devam ettirmeyi planladıklarını söyledi. GÜYAD Genel Sekreteri Berke Aygün’ün de katıldığı program, TED Ankara Koleji Lise Müdürü Tamer Atacan’ın kapanış konuşması ve öğrencilerin sorularıyla tamamlandı.