Fenerbahçe Beko HT Solar ile devam edecek

HT Solar’ın logosu 2023-2024 sezonunda Fenerbahçe Beko’nun havlularında yer alacak

Enerji sektöründe faaliyet gösteren HT Solar’ın logosu 2023-2024 sezonunda Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı’nın havlularında yer alacak.

İmza töreni Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’ndaki Fenerbahçe Basketbol Müzesi’nde yapıldı. Fenerbahçe Beko Genel Sektreteri Burak Ç. Kızılhan, Fenerbahçe Beko Erkek Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi A. Sertaç Komsuoğlu ile HT Solar Satış Pazarlama Direktörü Emre Kulaç’ın konuşmacı olarak katıldığı imza töreninde Kulübün ve HT Solar’ın yetkilileri de hazır bulundu.

“BU İŞ BİRLİĞİNİN, FENERBAHÇE BEKO ERKEK BASKETBOL TAKIMIMIZI DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİNE YÜREKTEN İNANIYORUZ”

İmza töreninde ilk olarak söz alan Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan, “Saygıdeğer konuklar, değerli basın mensupları, ekranları başında bizleri izleyen kıymetli taraftarlarımız, kongre üyelerimiz, Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Sertaç Komsuoğlu ve HT Solar Satış Pazarlama Direktörü Emre Kulaç, herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Hikâyesi ve ruhu olan bir yerdeyiz, Türkiye’nin ilk basketbol müzesindeyiz. HT Solar ve Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın arasında gerçekleşen “Sürdürülebilir Enerji Sponsorluğu” imza töreni için bir aradayız. Bu iş birliğinin, Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızı daha da güçlendireceğine yürekten inanıyoruz.
Dünyanın en büyük spor kulübü Fenerbahçemiz, yer aldığı her branşta, yarıştığı her kulvarda tüm başarılara taliptir. Bu sadece sözde değil, gerçekte de böyledir. İki gün önce Fenerbahçe Alagöz Kadın Basketbol ve Fenerbahçe Opet Voleybol Kadın Voleybol Takımlarımız rakiplerini eleyerek kulvarlarında yarı finale çıktılar. Bir akşamda iki yarı final, herkese nasip olabilecek bir mutluluk değil. Tüm sporcularımızı, teknik kadrolarımızı, Yönetim Kurulu Üyelerimizi canıgönülden tebrik ediyoruz.

HT Solar’a ‘Dünyanın En Büyük Spor Kulübü’ Fenerbahçemize verdikleri destek için bir kez daha teşekkür ediyor, anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Son olarak bu akşam oynayacağımız EuroLeague maçında Takımımıza başarılar diliyoruz” dedi.

“HT SOLAR GİBİ GÜÇLÜ BİR MARKA İLE YOL ARKADAŞI OLMAK BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ”

Ardından söz alan Fenerbahçe Beko Erkek Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi A. Sertaç Komsuoğlu, “Saygıdeğer konuklar, değerli basın mensupları ve sevgili Fenerbahçe Ailesi. Sayın Genel Sekreterimizin söylediği ve vurguladığı gibi Türkiye’nin ilk ve tek basketbol müzesinde böyle bir toplantıyı organize etmekten dolayı mutluyuz. Fenerbahçe her zaman ilklere imza atar. Bu müzede Türkiye tarihinin ilk ve tek basketbol müzesidir.

Bugün HT Solar ile başlattığımız iş birliğini sizinle paylaşmak için bir aradayız. Sürdürülebilir enerjinin kullanımının her geçen gün arttığı bir dönemde, HT Solar gibi güçlü bir marka ile yol arkadaşı olmak bizim için çok kıymetli. Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı olarak, sadece sahada elde ettiğimiz başarılarla değil, aynı zamanda topluma ve çevreye olan sorumluluğumuzla da ön plandayız. Bu konuda attığımız adımlar her zaman örnek olmuştur, örnek olmaya da devam etmektedir.

HT Solar’ın Basketbol Takımımızın havlularında yer alacak logosu, sadece bir sponsorluk işareti değil, aynı zamanda ortak değerlerimizin ve hedeflerimizin bir yansıması olacaktır. Sürdürülebilirlik ve başarı arasındaki bu güçlü bağı, sahada ve saha dışında hayata geçirmek adına çalışacağız.

Bu vesileyle, HT Solar’a Fenerbahçe Basketbol Takımı ailesine hoş geldiniz demek istiyorum. Birlikte daha nice başarılara imza atacağımızdan hiç şüphemiz yok.

Bu anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı olmasını diler, desteklerini esirgemeyen tüm paydaşlarımıza ve taraftarlarımıza teşekkür ederiz.

Bu akşam Takımımız Turkish Airlines EuroLeague 27. hafta maçında Baskonia Vitoria-Gasteiz ile karşılaşacak. Play-off hedefi olan bir takıma karşı oynayacağımız önemli bir maç olacak. HT Solar inşallah bize uğurlu gelecek, bu galibiyette çocuklarımızın akıttığı terleri HT Solar’ın destekleri ile sileceğiz. Bu sevile ile Türkiye Kupası’nın da müzemizdeki 100’lerce kupa arasına girdiği için çok mutluyum. Bu anlaşmanın gerek Fenerbahçe Beko’ya, gerek HT Solar’a hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

“HT SOLAR ‘SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ SPONSORU’ OLARAK FENERBAHÇE BEKO AİLESİ’NE KATILDI”

İş birliğinden duydukları memnuniyeti ifade eden HT Solar Satış Pazarlama Direktörü Emre Kulaç, “Değerli Fenerbahçe camiası, kıymetli basın mensupları. Sertaç beyin de ifade ettiği gibi bu mükemmel müzede olmak bizim için gurur verici. HT Solar bugün itibariyle “Sürdürülebilir Enerji Sponsoru” olarak Fenerbahçe Beko Ailesi’ne katılıyor. Aynı zamanda 2 hafta önce kazanılan Türkiye Kupası için Fenerbahçe Beko’yu tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.

HT Solar olarak 2016 yılından itibaren Türkiye’de faaliyet gösteriyoruz. Yüksek verimli güneş panelleri üretiyoruz. Sektörümüzde en prestijli liste olan ve birinci sınıf panel üreticilerin yer aldığı Bloomberg Tier listesinde yer alıyoruz. Türkiye’de kurulmuş olan yaklaşık 12 bin megavatlık güneş santralinde 2 bin megavattan fazla HT Solar panelleri kullanılıyor. Bu noktada sektörde lider konumdayız. Buna ek olarak yıllık 300 milyon doların üzerinde başta ABD olmak üzere birçok ülkeye Türk menşeili güneş panelleri ihraç ediyoruz ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyoruz. Sürdürülebilirliğin ve sporun kesiştiği noktada Fenerbahçe camiası her zaman öncü adımlar atıyor. Aslında bu bizim ilk iş birliği deneyimimiz değil. 2021 yılında partner firmamız Solar Çatı’nın Topuk Yaylası’nda kurmuş olduğu 175 kilowattlık projede de yine HT Solar panelleri tercih edilmişti. Bugün de 2023-24 sezonunda Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımının sürdürülebilir enerji sponsoru olacağız. Sertaç beyin dediği gibi havlularda sezon boyunca logolarımız yer alacak. Bu anlaşmanın iki taraf için hayırlı olmasını diliyorum. Umarım uzun yıllar devam eden, güzel bir başlangıç olur. Bugünkü Baskonia maçında takımımıza başarılar diliyorum. Bizler de bu heyecanı paylaşmak ve takımımız desteklemek için salonda olacağız” dedi.

Konuşmaların ardından iş birliğinin imzaları atıldı ve Fenerbahçe Beko’nun takım imzalı forması Fenerbahçe Beko yöneticileri tarafından HT Solar Satış Pazarlama Direktörü Emre Kulaç’a takdim edildi.