Elazığ’da güneş enerjisi ile çalışan ateş ölçer üretildi

Pandemi süreci ile birlikte vatandaşların en çok ihtiyaç duyduğu ateş ölçerler ve dezenfektanlar hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Elazığ’da hizmet veren özel bir eğitim kurumu da Elazığlıların hizmetine sunulmak üzere güneş enerjisi ile çalışan ateş ölçer üretti. Elazığ’da hizmet veren özel eğitim kurumunun Elektrik Elektronik Bölüm Şefi Samet Gündüz, güneş enerjisi ile çalışan ateş […]

Elazığ’da güneş enerjisi ile çalışan ateş ölçer üretildi
Tolgahan Küçük
  • Yayınlanma10 Eylül 2020 10:55
  • Güncelleme10 Eylül 2020 10:59

Pandemi süreci ile birlikte vatandaşların en çok ihtiyaç duyduğu ateş ölçerler ve dezenfektanlar hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Elazığ’da hizmet veren özel bir eğitim kurumu da Elazığlıların hizmetine sunulmak üzere güneş enerjisi ile çalışan ateş ölçer üretti.

Elazığ’da hizmet veren özel eğitim kurumunun Elektrik Elektronik Bölüm Şefi Samet Gündüz, güneş enerjisi ile çalışan ateş ölçerin Elazığ’da ilk olduğunu belirterek, “Meslek hocalarımızla birlikte Güneş Enerjili Ateş Ölçeri ürettik. Bu üretimin sonucunda Elazığ’ımıza ve halkımıza bir hizmette bulunmuş olduk. Böylelikle Elazığ’ın ilk üretilen Güneş Enerjili Ateş ölçeri oldu. Bu memlekete bu hizmeti ilk getirdiğimiz için gurur duyuyoruz. 2019’dan bu yana üretimlerimiz devam etmekte. Geçen yıl yaptığımız sokak hayvanları için ısınmalı bir kedi kulübesi projesi yapmıştık. Buna yakın 50’ye yakın proje ürettik. Bu projelerle birlikte Elazığ’ımıza hizmet sunmaya devam ediyoruz. Ayrıca kendi okulumuzun ürettiği dezenfektan da mevcut. Elazığ’da bulunan mevcut okullardan bizden isteyen olursa dezenfektanları ileteceğiz. Elazığ için bu hizmetleri sunmaya devam ediyoruz” dedi.