CW Enerji Manisa'da bir firmanın çatısına GES kurdu

CW Enerji solar sulama sistemleriyle maliyetleri azaltıyor

Solar sulama sistemleriyle tarım alanlarında elektrik ihtiyacının güneş panellerinden karşılanmasını sağlayan CW Enerji, tarımda verimlilik artışı ve çiftçilerin enerji maliyetlerinin azaltılmasını hedefliyor.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada, tarımda yenilikçi çözümlerin uygulandığı ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, son yıllarda kullanım gittikçe artan güneş paneli uygulamalarının pek çok alanda tercih edildiğini kaydetti.

Solar sulama sistemleri ile tarım sektörüne yönelik sundukları çözümlerle de sürdürülebilir geleceğe katkı sağladıklarını belirten Sarvan, “Tarımsal sulama alanında da güneş panellerimizden yararlanılıyor. Güneş enerjisiyle çalışan solar sulama sistemlerimiz, geleneksel sulama yöntemlerine kıyasla hem çevre dostu hem de maliyet açısından daha verimli. Solar sulama sistemlerimiz, tarlalar üzerinde yetişen bitkilere suyun en iyi şekilde dağıtılmasına ve verimin daha çok alınmasını sağladıkları için oldukça faydalı.” değerlendirmesinde bulundu.

Sarvan, solar sulama sistemleri sayesinde, özellikle elektrik şebekesinin olmadığı yerlerde her çeşit sulama sistemi için ekonomik, uzun ömürlü ve çevreci çözümler sunduklarını aktardı.

Güneş enerjili sulama sistemlerinin uzun kullanım ömrüne sahip olması sayesinde kullanıcılar için oldukça avantajlı bir çözüm olduğuna dikkati çeken Sarvan, şunları kaydetti:

“Tarımsal sulamada elektrik kullanımından doğan maliyetler bu sistem sayesinde düşüyor. Güneş enerjisinden elektrik üretilerek su pompalarının çalışması sağlanıyor. Tarımsal sulama sistemleri, tarım alanlarının su ihtiyacını gidermeyi sağlayan ve bunu yaparken de ekonomik anlamda kullanıcılarına büyük tasarruf sağlayan sistemler. CW Enerji olarak, tarım sektöründe yenilikçi çözümler sunarak çiftçilerimizin ve tarım işletmelerimizin verimliliğini artırmaları için çalışıyoruz. Güneş enerjisiyle çalışan sulama sistemlerimiz, çiftçilerin su kaynaklarını daha etkin bir şekilde kullanmalarına olanak sağlarken, çevre dostu ve ekonomik bir seçenek sunuyor ve aynı zamanda tarımsal üretimi sürdürülebilir bir şekilde destekliyor.”

AA