Şarj lisansı için 2 Ağustos’a dikkat

EPDK tarafından yayınlanan Şarj Hizmeti Yönetmeliği uyarınca halihazırda hizmet veren şarj istasyonlarının2 Ağustos tarihine kadar lisans sahibi bir şarj ağı işletmecisinin ağına dahil olması gerekiyor. Aksi halde usulsüz elektrik kullanımı hükümleri uygulanacak. ‘ŞARJ’DA YENİ DÖNEM EPDK tarafından yapılan düzenlemeyle, elektrikli araç şarj istasyonları sektöründe akaryakıt ve LPG piyasasına benzer bir yapının kurulması hedeflendi. Buna göre, […]

Şarj lisansı için 2 Ağustos’a dikkat
Emin Kaya
  • Yayınlanma28 Temmuz 2022 11:54
  • Güncelleme18 Ağustos 2022 10:34

EPDK tarafından yayınlanan Şarj Hizmeti Yönetmeliği uyarınca halihazırda hizmet veren şarj istasyonlarının
2 Ağustos tarihine kadar lisans sahibi bir şarj ağı işletmecisinin ağına dahil olması gerekiyor. Aksi halde usulsüz elektrik kullanımı hükümleri uygulanacak.

‘ŞARJ’DA YENİ DÖNEM

EPDK tarafından yapılan düzenlemeyle, elektrikli araç şarj istasyonları sektöründe akaryakıt ve LPG piyasasına benzer bir yapının kurulması hedeflendi. Buna göre, şarj ağı kurmak isteyen firmalar EPDK’dan lisans alacak, şarj istasyonları da bu şebekenin bir parçası olarak hizmet verecek.

LİSANSLAR VERİLMEYE BAŞLANDI

Yayınlanan yönetmelik doğrultusunda şarj ağı işletmeciliği lisansı için başvurular yapılmaya ve lisanslar verilmeye başlandı. Hali hazırda şarj hizmeti sunulan şarj istasyonlarının Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 4 ay içerisinde yani 2 Ağustos 2022 tarihine kadar lisans sahibi bir şarj ağı işletmecisinin şarj ağına dahil olması gerekiyor.