Şanlıurfa’da yenilenebilir enerji yaygınlaşacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa mitinginde yaptığı konuşmada Şanlıurfa’da yenilenebilir enerjiyi yaygınlaştırmak için hazırlıkların olduğunu söyledi.

Sibel ACAR-ANKARA/ Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Abide Kavşağı’nda düzenlenen Şanlıurfa mitingine katılarak bir konuşma yaptı.

Şanlıurfa’ya son 21 yılda beş baraj, dört gölet, dört içme suyu tesisi, 41 sulama tesisi, 34 arazi toplulaştırma projesi, 21 taşkın koruma tesisi ve bir hidroelektrik santrali kazandırdıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, enerji sektörü ile ilgili şunları söyledi:

“Enerjide, Şanlıurfa’da 12 ilçemize doğal gaz arzını sağladık. Suruç’a da 2026’da doğal gaz arzını sağlamayı planlıyoruz. Şanlıurfa’da yenilenebilir enerjiyi yaygınlaştırmak için İhtisas Organize Sanayi Bölgesi dâhil pek çok hazırlığımız var. Seçimlerden sonra yerel yönetimlerle iş birliği içinde çok daha fazlasını şehre kazandıracağız. Cumhurbaşkanlığıyla ve bakanlıklarla, belediyelerimizin sizlere getireceği her yatırımın, her eserin, her hizmetin destekçisi olacağız.”