PÜİS Genel Başkanı Okumuş, akaryakıt bayilerinin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla bir dizi ziyarette bulundu

Akaryakıt bayilerinin sorunlarına çözüm bulmak ve bayilerin ticaretlerini sürdürebilecekleri bir kar payına sahip olabilmeleri amacıyla bir dizi ziyaret gerçekleştiren PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, bayilerin kar payına ilişkin raporu başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere ilgili tüm tarafların bilgilerine sundu. PÜİS KAR PAYLARINA İLİŞKİN RAPORUNU İLGİLİ TARAFLARIN BİLGİLERİNE SUNDU PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, […]

PÜİS Genel Başkanı Okumuş, akaryakıt bayilerinin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla bir dizi ziyarette bulundu
Kubilay Aydeğer
  • Yayınlanma7 Ocak 2022 16:57
  • Güncelleme7 Ocak 2022 17:00

Akaryakıt bayilerinin sorunlarına çözüm bulmak ve bayilerin ticaretlerini sürdürebilecekleri bir kar payına sahip olabilmeleri amacıyla bir dizi ziyaret gerçekleştiren PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, bayilerin kar payına ilişkin raporu başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere ilgili tüm tarafların bilgilerine sundu.

PÜİS KAR PAYLARINA İLİŞKİN RAPORUNU İLGİLİ TARAFLARIN BİLGİLERİNE SUNDU

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, akaryakıt bayilerinin son zamanlarda yaşanan ekonomik gelişmeler nedeniyle kar paylarının çok düşmesi ve zararına satışlar nedeniyle yaşanan mağduriyeti ve çözüm önerilerini içeren raporu başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nurettin Nebati’ye, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e, Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş’a, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’a, EPDK Başkan Yardımcısı Yılmaz Tamer’e ileterek kendilerini bilgilendirdiklerini söyledi.

GENEL BAŞKAN OKUMUŞ, ZİYARETLERDE BAYİLERİN MAĞDURİYETİNİ ANLATTI

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, akaryakıt bayilerinin sorunlarına çözüm bulmak ve bayilerin ticaretlerini sürdürebilecekleri bir kar payına sahip olabilmeleri amacıyla bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, AK Parti Grup Başkanı Mustafa Elitaş, AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, TBMM Enerji Komisyon Başkanı Ziya Altunyaldız ve TBMM Enerji Komisyonu Üyesi Fuat Köktaş’ı ziyaret eden Genel Başkan Okumuş, başta bayilerin kar payları olmak üzere bayilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini içeren raporu sundu.

Bayilerin gündemindeki sorunlar çözüme kavuşana kadar PÜİS’in girişimleri devam edecek.