Malatya Akaryakıtçılar ve Otogaz Satıcıları Derneği Olağan Kongresi gerçekleştirildi

Malatya Akaryakıtçılar ve Otogaz Satıcıları Derneği Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Malatya Akaryakıt Derneği (MADER) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Önal, kongrede değerlendirmelerde bulundu.

Önal, kongrede şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye akaryakıt piyasası, ülkemizin en büyük sektörlerinden biri olarak hayatın her alanına dokunmaktayız.  Ulaşım, inşaat ve sanayi sektörleri olmak üzere tüm sektörlere yüksek standartlarda uygun, en iyi  kalitede yakıt sağlayarak ülkemizin gelişimine katkı sağlamaktadır. Bu anlamda temennimiz; refah seviyesi yüksek ve güçlü bir ekonomi elde etme yolunda istikrarlı bir şekilde ülkemizin gelişimini ilerletmesidir. 

MADER olarak misyonumuz, üyelerine en iyi hizmeti sunmak,  sektörün değişim ve gelişimi adına çalışmalar yapmaktadır. Derneğimiz 2003 yılından beri,  üyesi olan sektör temsilcileri arasında dayanışma sağlamayı amaç edinmiştir. Kurulduğu günden bu yana üyelerini en iyi şekilde temsil etmenin gayreti içerisinde olan derneğimiz, gün geçtikçe gücüne güç katarak yoluna devam etmektedir. “

Tüketici haklarının korunmasına ve müşteri memnuniyetine son derece önem verdiklerini söyleyen Bülent Önal, “Biz şu konuda İddia ediyoruz ki, Avrupa’nın en kaliteli ve anlık denetlenebilen istasyonlarına sahibiz. Vatandaşlarımızın  hakkını, hukukunu en iyi   şekilde savunuyoruz.  Düşük kar marjlarıyla  çalışmamıza rağmen, dünya standartlarının da üzerinde bir hizmet kalitesini tüketiciye sunuyoruz. 

Gelecek nesillere daha güzel bir dünya, daha sağlıklı bir toplum bırakmak adına bir sivil toplum kuruluşu olarak görevimizin farkındayız ve diğer sivil toplum örgütlerinin de aynı inançla hareket ettiklerine inanıyoruz.

Ülkemizin dünyada kendisine etkili ve saygın bir yer edinmesi için yalnızca devletlerarası ilişkiler yeterli değil, etkin çalışmalar yapan, bu arenada ülkemizi başarıyla temsil edecek sivil toplum örgütlerine ihtiyacı vardır. Sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerinin arttığı çağımızda, ticari, bilimsel, kültürel, sanatsal, düşünsel alanlarda toplumlararası ilişkiler büyük önem kazandı. Başka bir deyişle uluslararası ilişkiler gittikçe daha çok “sivil”leşti, devlet-dışı, hükümet-dışı bir kimlik kazandı. Uluslararası kuruluşlar ve sivil toplum örgütleri toplumsal kararların alınmasında seçilmişlerle birlikte rol alıyorlar. Uluslararası camia ve sivil toplum örgütlerinin rolü seçilmişlerin yerini almak değil, katılımcı bir anlayışla onları desteklemek ve iyileştirmek için sorgulamaktır. Ülkemizin lider ülkelerden olma iddiası, ancak toplumumuzun her kesimi ile katılımcı demokrasiyi benimsemesi ve yaşaması ile gerçekleşebilir. Eğer dünyanın daha iyi bir yer olmasını istiyorsak, daha rahat çalışabileceğimiz, daha huzurlu yaşayabileceğimiz bir ortam istiyorsak hepimize sorumluluklar düştüğünü kabul etmeli ve sivil toplum örgütlerinde aktif olarak yer almalıyız.

2019 Şubat ayında çıktığımız yolda sektör temsilcilerimizi en iyi şekilde temsil etmenin gayreti içinde olduk. 3 yılı aşkın  süreçte destelerini esirgemeyen, şahsıma her konuda destek olan  başta Yönetim Kurulu Üyelerimiz olmak üzere  tüm üyelerimize huzurlarınızda  sonsuz teşekkürlerimi sunarım.” ifadeleri kullandı.

MALATYA AKARYAKIT VE OTOGAZ SATICILARI DERNEĞİ OLAĞAN GENEL KURUL ÜYE LİSTESİ

Malatya Akaryakıtçılar ve Otogaz Satıcıları Derneği Olağan Genel Kurul üye listesi şu şekilde:

 1. BÜLENT ÖNAL – Başkan 
 2. KAHRAMAN KAVUK – Başkan Yardımcısı
 3. H.EMİN ILICAK – Başkan Yardımcısı
 4. HASAN DEMİR – Başkan Yardımcısı
 5. ARİF AKSOĞAN – Yönetim Kurulu Üyesi  
 6. FATMA ATAYIK OĞUŞGİL – Yönetim Kurulu Üyesi
 7. GÜLER YALÇIN – Yönetim Kurulu Üyesi
 8. MEHMET TOMO – Yönetim Kurulu Üyesi
 9. GÖKHAN GÖK – Yönetim Kurulu Üyesi
 10. İBRAHİM AYDOĞAN – Yönetim Kurulu Üyesi
 11. BÜLENT GÜNGÖR – Yönetim Kurulu Üyesi
 12. MUZAFFER ACAR – Yönetim Kurulu Üyesi
 13. BEDİR BAYKARA – Yönetim Kurulu Üyesi
 14. ONUR ERDOĞAN – Yönetim Kurulu Üyesi
 15. SERKAN ASLANÖZ – Yönetim Kurulu Üyesi