ELDER E-Bültenin 401. sayısı yayınlandı

Elder’den girişimcilere 600 bin TL’lik ödül

Enerjim Sensin Programı’nda finale kalan 16 proje arasından 3’ü, 600 bin TL’lik Elder Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Sibel ACAR-ANKARA/Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ve Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (Elder) koordinatörlüğünde, İTÜ ARI Teknokent iş birliğinde enerji sektörüne yönelik proje geliştiren girişimleri desteklemeyi amaçlayan Enerjim Sensin Hızlandırma Programı’nın kazananları belirlendi.

Enerjim Sensin Hızlandırma Programı’nın Demo Günü final sahnesinde sunumu yapılan 16 proje arasında 3’ü, 600 bin TL’lik Elder Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

600 BİN TL’LİK ÖDÜL

Birincilik ödülü çevreci ve uzun ömürlü düğme pil üretimi yapan Tayko Pil’e, ikincilik ödülü geliştirdikleri yerli ve milli yazılımla bakım çözümleri sunan NuManufacturing’e, üçüncülük ödülü ise rüzgar, güneş ve hidrolik santrallerine bakım imkanı sunan Werover’e verildi.

Birinci olan Tayko Pil 300 bin TL, ikinci olan NuManufacturing 200 bin TL ve üçüncü olan Werover 100 bin TL para ödülü kazandı.

Başarılı olan enerji girişimleri, Big Bang Startup Challenge 2022 sahnesinde 400 bin TL nakit ödülün yanı sıra Big Bang Startup Challenge’ın 458 milyon TL’lik ödül havuzundan da faydalanabilecek.