“Atıklar dönüşür, dünya değişir”

Dünya genelinde kutlanan ve insanları bilinçlendirme amacıyla her yıl çeşitli etkinliklerin düzenlendiği 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde TAYRAŞ Baz Yağ Rafineri Yönetim Kurulu, İcra Kurulu ve tüm çalışanlarıyla birlikte fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi. Bilecik’in Osmaneli ilçesinde kurulan TAYRAŞ Baz Yağ Rafinerisi, Türkiye’de bir ilk olarak, kullanılmış madeni yağları ileri dönüşüm yöntemleri ile katma değeri yüksek […]

“Atıklar dönüşür, dünya değişir”
Kubilay Aydeğer
  • Yayınlanma5 Haziran 2021 20:03

Dünya genelinde kutlanan ve insanları bilinçlendirme amacıyla her yıl çeşitli etkinliklerin düzenlendiği 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde TAYRAŞ Baz Yağ Rafineri Yönetim Kurulu, İcra Kurulu ve tüm çalışanlarıyla birlikte fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi.

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde kurulan TAYRAŞ Baz Yağ Rafinerisi, Türkiye’de bir ilk olarak, kullanılmış madeni yağları ileri dönüşüm yöntemleri ile katma değeri yüksek Grup II Kalitesinde Baz Yağlara dönüştürüyor. 

TAYRAŞ, “Sıfır Atık” yaklaşımını benimseyen ve mevcut en ileri teknolojiye sahip rafinerisinde, çevreci tutumuyla da tüm çalışma adımlarında sürdürülebilir uygulamalara yer veriyor. TAYRAŞ Baz Yağ Rafinerisi, “finansal büyüklük, istihdam, ülke ekonomisine katkı ve teknoloji” hususları göz önünde bulundurularak “Stratejik Yatırım” kapsamına alındı.

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde “Atıklar dönüşür, dünya değişir” sloganıyla başlatılan projede tüm çalışanların katılımıyla belirlenen alanda fidan dikimi yapıldı. Başlatılan proje için Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet AFŞİN “ Bu projeyi TAYRAŞ’ın sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik anlamında çevreci etkinliklerinin başlangıcı” olarak nitelendirdi.