Dünya LPG sektörü İstanbul’da buluştu

Dünya LPG Birliği ve Türkiye LPG Derneği iş birliği ile Türkiye’de ilk kez düzenlenen Dünya LPG Birliği (WLPGA) Bölgesel Zirvesi 19-21 Haziran tarihleri arasında Raffles İstanbul Hotel’de yapıldı. Organizasyona 43 ülkeden 400’ün üzerinde delege katıldı. Zirvenin açılış konuşmaları WLPGA CEO & Direktörü James Rockall, WLPGA Başkanı Pedro Jorge, TOBB LPG Meclisi Başkanı ve WLPGA Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Tezel, PETDER Başkanı Selim Şiper, Türkiye LPG Derneği Başkanı Eyüp Aratay ve EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından gerçekleştirildi.

WLPGA Bölgesel Zirvesi Türkiye 2019, Türkiye LPG Derneği ev sahipliğinde, Dünya LPG Birliği’nin destekleriyle bu yıl Asya ve Avrupa’nın birleşme noktası İstanbul’da düzenlendi. Sektörün önde gelen oyuncularının bir araya gelerek, ortaya çıkan sinerjiyle sürdürülebilir enerji kaynağı LPG’nin yükselişine katkı sağladığı WLPGA 2019 Bölgesel Zirvesi, 19-20-21 Haziran 2019 tarihlerinde Raffles İstanbul Otel’de düzenlendi.

İSTANBUL EV SAHİPLİĞİ YAPTI

WLPGA (World LPG Association) Bölgesel Zirvesi Türkiye 2019, işletmeler için yeni fırsatlar yaratmak amacıyla ulusal ve uluslararası şirketleri, üst düzey yetkilileri, karar vericileri ve LPG sektörünün liderlerini bu yıl Türkiye’de bir araya getirdi.

Organizasyonu Enerji Fuarcılık tarafından yapılan Zirve, katılımcı firmalara, delegelere ve profesyonellere değer katarak sektörün tüm paydaşlarına hitap etti. Organizasyona 50’den fazla uluslararası ve bölgesel konuşmacı,  endüstri liderleri ve politika yapıcıların katılmasının yanı sıra, LPG sektöründe 43 ülke temsil edildi. Zengin panel oturumları, tanınmış konuşmacılarla yapılan toplantılar ve etkinlikler ile LPG sektörünün kalbi etkinlik boyunca Raffles İstanbul’da attı.

AVRUPA’NIN İKİNCİ BÜYÜK LPG PAZARI

Avrupa’nın ikinci ve dünyanın en büyük 11’inci LPG pazarı olan Türkiye’de düzenlenen, WLPGA Bölgesel Zirvesi Türkiye 2019’da katılımcılar, Avrupa’nın beşinci Silindir Gaz Piyasasını tanıma, sektördeki en son teknolojik gelişmeleri takip etme ve önde gelen endüstri temsilcileri ile buluşma fırsatı yakaladılar.