İpragaz gönüllüleri, Ağrı Dağı’nın zirvesinde atık topladı

İpragaz gönüllülerinin daha önce Saros Körfezi’nde denizin dibinde temizlik yapmalarının ardından bu kez de, Türkiye’nin zirvesi Ağrı Dağı’nın 4 bin 200’üncü metresindeki kampın çevresinde kilolarca atık topladı. İpragaz, sahip olduğu sürdürülebilirlik anlayışı doğrultusunda geliştirdiği çevreci ürün ve projelerin yanı sıra İpragaz gönüllülerinin yürüttüğü çevreci çalışmalarla da ülkemizin geleceğine katkı sunuyor. Bu kapsamda ‘Temiz Enerji’ kaynağı […]

İpragaz gönüllüleri, Ağrı Dağı’nın zirvesinde atık topladı
Tolgahan Küçük
  • Yayınlanma15 Eylül 2020 13:07
  • Güncelleme15 Eylül 2020 13:11

İpragaz gönüllülerinin daha önce Saros Körfezi’nde denizin dibinde temizlik yapmalarının ardından bu kez de, Türkiye’nin zirvesi Ağrı Dağı’nın 4 bin 200’üncü metresindeki kampın çevresinde kilolarca atık topladı.

İpragaz, sahip olduğu sürdürülebilirlik anlayışı doğrultusunda geliştirdiği çevreci ürün ve projelerin yanı sıra İpragaz gönüllülerinin yürüttüğü çevreci çalışmalarla da ülkemizin geleceğine katkı sunuyor. Bu kapsamda ‘Temiz Enerji’ kaynağı olarak tüm dünyada kullanımı teşvik edilen ana ürünü LPG ile karbon salınımının azaltılmasına ve havanın temiz kalmasına katkı sağlayan İpragaz, aynı zamanda çalışanlarının gönüllü olarak katıldığı proje ile bu yaklaşımını denizde ve karada yaptığı çalışmalarla ülkemizin tamamına yayıyor.

‘Temiz Dünya-Temiz Gelecek’ mottosuyla hayata geçirilen proje çerçevesinde İpragaz çatısı altındaki gönüllü çalışanlar, kimi zaman deniz dibinde, kimi zaman da dağların zirvesinde doğayı temizliyor. İpragaz çatısı altında depolama ve dolum faaliyetleri yürüten Bütangaz çalışanlarının, Saros Körfezi’nde deniz dibini temizlemelerinin ardından bu kez de dünyanın en büyük LPG tüpü üreticilerinden EVAS’ın çalışanları, Türkiye’nin çatısı olarak kabul edilen Ağrı Dağı’nda çevre temizliği yaptı.

ÖNCE ZİRVE TIRMANIŞI DAHA SONRA İSE ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPILDI

Deniz seviyesinden 5 bin 137 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek zirvesi olan, yerli ve yabancı dağcıların yoğun ilgi gösterdiği Ağrı Dağı’nda zirve tırmanışı yapan İpragaz gönüllüleri, dönüş yolunda çevredeki atıkları topladı. Ekibin bu çevreci davranışına bölgedeki tırmanışlarda dağcılara destek olan yerel rehberler de katıldı. 4 bin 200 metredeki kampın çevresinde yapılan temizlik çalışmalarında kilolarca atık toplandı.

default