Archive

Etiket: teiaş

Enerjide acele kamulaştırma kararları Resmi Gazete’de

Türkiye’nin çeşitli illerinde gerçekleştirilecek enerji projeleri için bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Batı Karadeniz Faz-1…

Elektrik santrallerine 327 milyon liralık kapasite mekanizması desteği

Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ), 40 elektrik üretim santraline haziran ayı için toplam 327 milyon 525 bin 394 lira kapasite ödemesi yapacak. Kapasite mekanizmasından yararlanan…

GÜYAD: Jeotermal santrallere ‘yat’ talimatı yerli ve milli enerji politikamızla uyumsuz

Yenilenebilir Enerji Yatırımcıları Derneği GÜYAD Başkanı Cem Özkök, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi TEİAŞ tarafından ‘elektrik üretim fazlası’ gerekçesiyle bazı jeotermal enerji üretim santrallerine tebliğ…

Elektrik santrallerine 271 milyon liralık kapasite mekanizması desteği

Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ), 40 elektrik üretim santraline Mayıs ayı için toplam 270 milyon 742 bin 789 lira kapasite ödemesi yapacak. Kapasite mekanizmasından yararlanan…

EPİAŞ planlı bakım çalışması yapacak

EPİAŞ, cumartesi günü altyapı bakım çalışması yapacağı için Gün İçi Piyasası’nda ve EPİAŞ’ın sağladığı diğer servislerde kesintiler yaşanacağını duyurdu. EPİAŞ’ın web sitesinden yapılan açıklamada şu…

Elektrikte 159 milyon liralık kapasite mekanizması desteği

Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ), 40 elektrik üretim santraline Şubat ayı için toplam 159 milyon 198 bin 906 lira kapasite ödemesi yapacak. Kapasite mekanizmasından yararlanan…

Özelleştirme kapsamındaki bazı taşınmazlara ilişkin imar planı değişiklikleri onaylandı

Özelleştirme kapsam ve programında yer alan bazı taşınmazlara ilişkin imar planı değişikliklerinin onaylanması kararlaştırıldı. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre Aydın Didim’de…

Türkiye’de elektrik iletimine beş yılda 19 bin 329 megavat kapasite bağlanabilir

Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ), Türkiye elektrik iletim sistemine gelecek beş yılda 19 bin 329 megavatlık kapasitesinin bağlanabileceğini hesapladı. TEİAŞ tarafından “5 ve 10 yıllık bağlanabilr bölgesel üretim…

Enerjide acele kamulaştırma kararı

Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ), Yalova, Bursa, Kocaeli ve Balıkesir’deki bazı taşınmazları enerji iletim hattı projesi kapsamında acele kamulaştıracak. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna…

Enerjide acele kamulaştırma kararları

Türkiye’nin çeşitli illerinde gerçekleştirilecek enerji projeleri için bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Ömerli Rüzgar Enerji Santralinin yapımı amacıyla İstanbul’un…