Archive

Etiket: teiaş

Türkiye’de dün 920 bin 371 MWh elektrik üretildi

Türkiye’de dün günlük bazda 920 bin 371 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 931 bin 939 megavatsaat oldu. Türkiye Elektrik İletim AŞ verilerine göre, saatlik bazda…

Türkiye’de dün 1 milyon 1414 MWh elektrik üretildi

Türkiye’de dün günlük bazda 1 milyon bin 414 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 1 milyon 14 bin 860 megavatsaat oldu. Türkiye Elektrik İletim AŞ verilerine…

Enerjide acele kamulaştırma kararları

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde tesis edilecek enerji nakil ve iletim hatlarının güzergahlarına isabet eden taşınmazlar acele kamulaştırılacak. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararları, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı….

Bakan Dömez, İstanbul ve çevre illerde başlayan kar yağışı sonrası gelişmeleri yakından takip ediyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin kuzeybatı illerinde başlayan kar yağışı sonrası gelişmeleri yakından takip ediyor. Meteorolojik uyarılar doğrultusunda son yılların en yoğun…

TEİAŞ, Çanakkale ve Tekirdağ’da bazı taşınmazları kamulaştıracak

Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) Genel Müdürlüğüne ait “380 kV Sütlüce-3-Çorlu 380 Enerji İletim Hattı Projesi” kapsamında Çanakkale ve Tekirdağ’da bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar…

Bakan Dönmez: “İran haricindeki diğer tüm doğal gaz giriş noktaları tam kapasite çalışıyor”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, enerji kısıntıları konusunda düzenlenen istişare toplantısında, sanayicilerin taleplerini dinledi. Çevrim içi…

Enerji sektörüne dair atamalar Resmi Gazete’de

Enerji sektöründen çeşitli kurumlara yeni atamalar yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Bazı kurumların yönetim kurullarına yapılan atamalara ilişkin…

Enerjide önemli kanun değişiklikleri yolda

Enerji piyasalarını yakından ilgilendiren önemli değişikliklerin yer aldığı Torba Kanun teklifi hazırlıklarında sona gelindiği öğrenildi. Elektrik, doğal gaz, LPG ve maden sektörlerini yakından ilgilendiren önemli…

TEİAŞ’tan elektrik santrallerine 187 milyon liralık kapasite mekanizması desteği

Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ), 44 elektrik üretim santraline Ağustos ayı için toplam 187 milyon 550 bin 349 lira kapasite ödemesi yapacak. Kapasite mekanizmasından yararlanan…

Türkiye’de temiz enerji yatırımlarının büyüklüğü 66 milyar dolara ulaştı

Yenilenebilir enerji santrallerinin toplam elektrik kapasitesi içindeki payı ağustos sonu itibarıyla yüzde 53,15’e yükseldi. Türkiye’nin Ağustos sonu itibarıyla 52 bin 353 megavat kapasiteye ulaşan yenilenebilir enerji sektöründe yatırımların…