Archive

Etiket: ELEKTRİK TÜKETİMİ

Aksa Elektrik, Çoruh-Fırat bölgelerindeki elektrik tüketim oranlarını açıkladı

Aksa Elektrik, 2023 yılının ilk çeyreği olan Ocak, Şubat ve Mart aylarına ilişkin elektrik tüketim oranlarını açıkladı. Aksa’dan yapılan açıklamaya göre Fırat bölgesinde elektrik tüketiminde…

AB ülkeleri, elektrik tüketimini azaltacak ve enerji firmalarından katkı alacak

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler, enerji krizine karşı elektrik talebinin zorunlu düşürülmesi, ucuz maliyetli elektrik üreticilerinin gelirlerinin sınırlandırılması ve fosil yakıt üreticilerinden katkı alınmasını içeren…

AB ülkeleri elektrik tüketimlerini yüzde 10 azaltmayı hedefliyor

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, üye ülkelerde elektrik tüketiminin yüzde 10 azaltılmasını, yoğun saatlerde ise tüketimin zorunlu olarak yüzde 5 düşürülmesini teklif etti. AB Komisyonu Kıdemli…

AB, elektrik talebini düşürmeyi ve aşırı kârları vergilendirmeyi planlıyor

Avrupa Birliği (AB), elektrik tüketimini azaltmayı ve enerji firmalarının aşırı kazançlarını vergilendirmeyi içeren yeni acil tedbir paketi hazırlıyor. AB Komisyonu üyelerinin haftalık karar toplantısı, yarın…

21 elektrik dağıtım şirketi, 2021’de 14,7 milyar TL yatırım yaptı

Elder Sektör Raporu’na göre 2021 yılında elektrik dağıtım şirketlerinin Türkiye genelinde gerçekleştirdiği yatırımların toplamı bir önceki yıla göre yüzde 56,7 artarak 14,7 milyar TL’ye ulaştı….

Türkiye’nin elektrik tüketimi Ocak ayında yüzde 7 arttı

Türkiye’nin elektrik tüketimi, Ocak ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 7,05 artarak 28 milyar 602 milyon 195 bin kilovatsaat oldu. AA muhabirinin Enerji ve…

Tatil bölgelerinde elektrik tüketimi yükseliyor

Türkiye’de hava sıcaklığının giderek artmasıyla Ege bölgesi ve güney kesimlerde elektrik tüketiminin arttığı bildirildi. Elektrik tedarikçileri karşılaştırma internet sitesi encazip.com’un yaptığı açıklamaya göre, Toroslar, Gediz,…