TEXACO® Team AMS, ilk sezonunda Avrupa şampiyonu oldu

TEXACO® Team AMS, TCR European Endurance Series’te Avrupa şampiyonu oldu. Bu sonuçla Türkiye’nin motor sporları tarihinde bir Türk takımının elde ettiği ilk Avrupa şampiyonu olduğu açıklandı.

TEXACO® Team AMS, ilk sezonunda Avrupa şampiyonu oldu
SONER OKUR
  • Yayınlanma2 Temmuz 2024 09:47

Ülkemizin TCR European Endurance Series’te mücadele eden tek temsilcisi olduğu belirtilen TEXACO® Team AMS, sezon finaline bir yarış kala Avrupa şampiyonluğunu ilan etti.

TCR European Endurance Series’in ilk üç ayağında yapılan toplam 6 yarışın sonunda zirveyi kimseye bırakmayan TEXACO® Team AMS, sezon finaline bir yarış kala 3 otomobili ve 6 sporcusu ile topladığı puanlarla “Takımlar Şampiyonu” oldu. Aynı zamanda bu sonucun Türkiye’nin motor sporları tarihinde bir Türk takımının elde ettiği ilk Avrupa şampiyonluğu olduğu açıklandı.

Dünya çapında gerçekleştirilen TCR European Endurance Series’in üçüncü etabı İtalya’nın ünlü Misano Marco Simoncelli yarış pistinde yapıldı. Bu uluslararası şampiyonanın ilk üç ayağını lider tamamlayan TEXACO® Team AMS, sezon finaline bir yarış kala bu etabı da kazanarak “En İyi Takım” unvanını almaya hak kazandı ve Avrupa şampiyonu oldu.

Team AMS’nin dünyaca ünlü motor yağı markası TEXACO® ile güç birliği yapmasından oluşan ve Türkiye’nin motor sporlarına bu şekilde kuvvetli bir giriş yapan TEXACO® Team AMS, açılış sezonunda çıtasını yükseğe koyarak Avrupa şampiyonluğu hedefi ile yola çıktığını duyurmuştu.

Misano yarışı sonucuyla birlikte Barkın Pınar-Zekai Özen ikilisi Gen1 kategorisinde, Seda Kaçan-İbrahim Okyay ikilisi ise DSG kategorisinde şampiyonluklarını ilan etti. Gen 2 Audi RS3 Seq ile Genel Klasman birinciliği için mücadele eden Turgut Konukoğlu-Eric Brigliadori da önemli bir puan farkı ile şampiyona liderliğini koruyor.

‘UYUMLU BERABERLİK VE İŞ BİRLİĞİ, BU BÜYÜK BAŞARININ ANAHTARI’

petrol ofisi

Petrol Ofisi Grubu Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu elde edilen şampiyonlukla ilgili açıklamasında, “Texaco ile sponsoru olduğumuz TEXACO® Team AMS ekibini güç ve dayanıklılığın ön plana çıktığı bu yarışta şampiyonluk ipini göğüslemelerinden ötürü tebrik ediyorum. Takımımızın finale bir yarış kala ‘Takımlar Şampiyonu’ olması, bu projeye ve takıma duyduğumuz güveni haklı çıkaran bir başarı oldu. Bu süreçte sergilenen uyumlu beraberlik ve iş birliğinin, bu büyük başarının anahtarı olduğunu söyleyebilirim. Birlikte daha nice başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyor, tüm takımımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.