YEDAŞ’tan kan bağışı kampanyasına destek

YEDAŞ çalışanları, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kızılay’ın ‘Kan Bağışı’ kampanyasına destek verdi.

Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.’de (YEDAŞ) personel, kan bağışının önemiyle ilgili  farkındalık yaratmak üzere her yıl olduğu gibi bu yıl da Genel Merkez binasında düzenlenen ‘Kızılay’a Kan Bağışı Kampanyası’na destek verdi.

‘KAN BAĞIŞI HEPİMİZİN SORUMLULUĞU’

Sosyal sorumluluk bilinciyle çalışanların kan bağışında bulunmalarından dolayı oldukça mutlu olduğunu ifade eden YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir Bora, “Samsun, Amasya, Çorum, Ordu ve Sinop illerinde hizmet vermekteyiz. Asli görevimiz tüm tüketicilerimize kaliteli ve kesintisiz elektrik hizmeti sunmak olabilir ama içerisinde bulunduğumuz topluma değer katmak gibi Çalık Holding misyonuna sahibiz” dedi. Yalnızca elektrik dağıtım faaliyetiyle değil sosyal alanlarda da vatandaşların yanında olduklarını belirten Bora, “Bu kapsamda Türk Kızılay’ına kan bağışı desteğinde bulunmak istedik. Toplumumuzun her bir bireyinin düzenli olarak kan bağışında bulunması büyük önem taşımaktadır. Biz de bu bölgeye hizmet verdiğimizden ötürü şahsım ve çalışanlarımız ile birlikte kan bağışında bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

“KAN ACİL İHTİYAÇTIR”

Türk Kızılay’ı Samsun Şube Başkanı Dr. Habip Demirel de konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede kan bağışının önemine dikkat çekerek “Kan acil ihtiyaçtır, gönüllü ve karşılık beklemeden, düzenli olarak bağışçısı sayısının artırılması gerekmektedir. Bununla ilgili olarak yaptığımız çalışmalar ve düzenlediğimiz kampanyalar umut verici. YEDAŞ çalışanlarının kan ve kök hücre bağışında bulunmalarından dolayı YEDAŞ Genel Müdürü Hasan Yasir BORA ve çalışanlara kampanyaya gösterdikleri destek ve ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.