YEDAŞ’tan elektrik tesisatçılarına seminer

YEDAŞ, ‘Sürekli ve Kaliteli Elektrik’ temalı eğitim çalışmaları kapsamında bu kez Elektrik Tesisatçıları Odası üyelerini ağırladı.

Samsun, Amasya, Çorum, Ordu ve Sinop illerinde yaklaşık 2 milyonun üzerinde vatandaşın elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayan Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. (YEDAŞ), eğitim çalışmaları kapsamında Samsun’da faaliyet gösteren elektrik tesisatçılarına yönelik Eğitim Semineri düzenledi.

TÜM SÜREÇ EDAŞ ONLINE’DA

YEDAŞ’tan yapılan açıklamaya göre Genel Müdürlük Eğitim Salonu’nda düzenlenen Eğitim Semineri’ne Elektrik Tesisatçıları Odası Başkanı Osman Saka ile birlikte çok sayıda Oda üyesi esnaf katıldı. ‘Yeni Bağlantı’ sürecinde, elektrikçi ve yapı sahiplerinin proje onay ve  bağlantı başvurusu yapabilme imkanı sağlayan ‘EDAŞ ONLINE’ hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirildi. Sunumda, yeni bağlantı sürecinin  son aşaması olan ‘Tesisat kontrol ve geçici kabul başvurularınının da Online yapılabileceği belirtilerek, “Online Uygulama ile yapı sahipleri ve elektrikçiler başvurularını işletmelerimize gelmeden, bulundukları yerden yapabilecek, 7/24 faaliyette olacak sistemde işlemlerini yürütebilecek ve takip edebilecektir” denildi.

SAHA KONTROLÜ, TRAFO TESTİ

Seminerde, işe başlama ve iş bitirme evrakının sisteme yüklenmesi, tesisat  kontrol talebinde bulunulması, yapı bağlantı projesinin sisteme yüklenmesi ve akım trafo test başvurusunun yapılması, enerjilendirme talebinde bulunulması gibi konularda detaylı bilgiler verildi. Oda Başkanı Osman Saka, seminer sonunda yaptığı kısa konuşmada YEDAŞ yetkililerine teşekkür etti.