Türkiye’nin en büyük elektrikli araç şarj istasyonuna RM İstanbul imzası

Tasarım, projelendirme, üretim ve montajı RM İstanbul tarafından yapılan Türkiye’nin en büyük elektrikli araç şarj istasyonu Zorlu Center’da kuruldu.

Zorlu Enerji’nin yeni nesil teknolojilerini hayata geçirmek amacıyla 2018 yılında faaliyete soktuğu yeni markası Zorlu Energy Solutions’a (ZES) ait 12 araçlık elektrikli araç şarj istasyonu alanında Türkiye’nin en büyüğü olma özelliğini taşıyor. İstanbul Zorlu Center Levazım otopark alanına kurulan istasyon kurulduğu ilk günden itibaren kullanıcıların büyük beğenisini kazandı.

İstasyonun her aşamasında RM İstanbul

12 aracın aynı anda şarj yapabildiği istasyonunun tasarımından projelendirmesine, imalatından montajına tüm aşamaları RM İstanbul tarafından yapıldı. RM İstanbul tarafından son derece kalabalık bir araç ve yaya trafiğine sahip olan bölgede istasyonun montajı sırasında olağanüstü güvenlik tedbirleri alındı. RM İstanbul Proje Yöneticisi Ahmet Kılıç konu ile ilgili şunları söyledi: “İstasyon montajının yapıldığı alan garaj çıkışının tam karşısındaki alan. Ve tam da yanında vale teslim noktası var. Günde yüzlerce araç ve binlerce yayanın geçiş yaptığı bir yer. Dolayısıyla iş güvenliğine çok ama çok dikkat etmemiz gerekiyordu. Biz RM İstanbul olarak zaten gerek üretim gerekse montaj esnasında çevre, güvenlik ve emniyet konularının azami seviyede bilincinde ve hassasiyetinde olan bir firmayız. Zorlu Enerji yöneticilerinin olmazsa olmazları da zaten bu konu. Gerekli bütün emniyet ve güvenlik tedbirlerinin alınmasında inanılmaz yardımcı oldular bizlere. Ve bu son derece zor montaj sürecini el birliğiyle kazasız belasız tamamladık.”

Afyon Kolaylı, Bolu Highway, Bozüyük Sarar, Susurluk FESTİVA, Uşak FESTİVA, Oksijen O3, Oksijen O37 ve Oksijen O68 dinlenme tesislerine ZES Mini Totem üretim ve montajı da RM İstanbul tarafından yapıldı.

Zorlu Enerji şarj istasyonu ağını genişletiyor