IICEC, “Küresel Enerji ve İklim Politikalarında Yeni Bir Dönem: Yeni ABD Yönetimi Gündemi” Webinarı’nı gerçekleştirecek

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası İklim ve Enerji Merkezi (IICEC), 23 Şubat 2021 tarihinde 16:30-17:30 saatlerinde, “Küresel Enerji ve İklim Politikalarında Yeni Bir Dönem: Yeni ABD Yönetimi Gündemi” başlıklı IICEC Webinarı’nı gerçekleştirecek.

Webinar’ın Açılış Konuşması Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, Keynote konuşması Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Dr. Fatih Birol, Onur Konuğu konuşması ise Barack Obama Yönetimi’nde Amerika Birleşik Devletleri (ABD) 13. Enerji Bakanı olarak görev yapan (2013-2017) ve Energy Futures Initiative Başkanı olan Prof. Ernest J. Moniz tarafından yapılacak. Sabancı Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Fuat Keyman moderatörlüğünde gerçekleştirilecek iş dünyası odaklı Panel’de ise Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, Borusan Holding CEO’u Erkan Kafadar ve TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu Başkanı Kıvanç Zaimler konuşmacı olarak yer alacak.

Webinar’de, enerji ve iklim alanlarındaki güncel küresel gelişmeler, Uluslararası Enerji Ajansı gündemindeki çalışmalar, yeni ABD yönetiminin temiz enerji ve iklim değişikliği ile ilgili yeni politika girişimleri, enerji ve iklim alanlarında iş dünyasının gündemindeki konular ele alınacak.

Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde ve simültane tercüme ile gerçekleştirilecek Webinar https://iiceconline.sabanciuniv.edu adresinden izlenebilecek.