EÜD’den kampanyaya 1,1 milyon liralık destek

EÜD, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na 1,1 milyon TL’lik bağışla destek verdi.

Elektrik Üreticileri Derneği (EÜD), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na 1 milyon 100 bin TL’lik bağış yaptı.

EÜD Başkanı Cem Aşık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyasına verdikleri destek sözünü yerine getirerek, dernek üyelerinin toplam 1 milyon 100 bin TL’lik bağışı EÜD adına gerçekleştirdiklerini ifade etti. Aşık, bunun da ötesinde EÜD’e üye şirket ve grupların kampanyaya yaptıkları bağışın 120 milyon TL’yi geçtiğini sözlerine ekledi.

Elektrik üretim sektörü çalışanlarının bu süreçte Türkiye’nin elektriksiz kalmaması için, büyük bir özveri ile zor koşullarda çalıştığını belirten Cem Aşık, “hepimizin sektör çalışanlarına büyük bir teşekkür borcumuz var” dedi. Aşık, arz güvenliğini korumak için önlemleri çok hızlı alan elektrik üreticilerini de tebrik etti.

Milletçe el ele vererek bu zor günleri aşacağımızı ve kalkınma hamlesine güçlü bir şekilde devam edeceğimize inandığını belirten Aşık, bu vesileyle milletimizin dayanışma ruhunun ve yüce gönüllülüğünün bir kez daha ortaya çıkmış olduğunu vurguladı.