EPİAŞ’tan kan bağışı kampanyasına destek

EPİAŞ, Maslak 1453 yerleşkesinde yer alan firmalar ve Kızılay’ın ortaklaşa düzenlediği “Kan Hayattır! Bir Hayata da Siz Dokunun” başlıklı kan bağışı kampanyasına destek verdi.

EPİAŞ’tan yapılan açıklamada, şirket önüne Kızılay tarafından kurulan sahra çadırında pandemi süreci nedeniyle alınan tedbirlerle birlikte gönüllülerin kan bağışında bulundukları belirtildi.

Bağış kampanyası ile ilgili açıklamasında herkesi kan vermeye davet eden EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu, “ Kan, kaynağı sadece insan olan ve hayati öneme sahip bir ihtiyaçtır. Bunun için sadece acil durumlarda değil; her zaman kan bağışında bulunmak önemlidir. Bu vesileyle birçok insanın hayatına dokunmuş oluyoruz, onların hayata tutunmalarına katkı sağlıyoruz. Şunu hatırlamak isterim: “Kan acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır!” Sizleri şimdi değil; sağlığınız elverdiği müddetçe her zaman kan vermeye, tanımadığımız insanlarla kan kardeşi olmaya davet ediyorum. Kampanyada emeği geçen başta Kurumsal İletişim ve Destek Hizmetleri çalışanlarımıza teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.