EPİAŞ Yardım Masası kullanıma açıldı

EPİAŞ’ın internet sitesinden yapılan açıklamada, EPİAŞ Yardım Masası’nın (EYM) devreye alındığı ve piyasa katılımcısı olan ve olmayan paydaşların her gün her saatte talep, öneri ve şikâyetlerin kolaylıkla bildirebileceklerini belirtildi.

EPİAŞ tarafından 5 Mart’ta internet sitesinden yapılan açıklamada, EPİAŞ olarak, sunmuş oldukları ürün ve hizmetlerin kalitesini sürekli olarak yükseltmeye devam ettiklerine dikkat çekilerek,  bu doğrultuda EPİAŞ’ın hizmete sunduğu EPİAŞ Yardım Masası (EYM) aracılığıyla, piyasa katılımcısı olan ve olmayan paydaşların her gün her saattetalep, öneri ve şikâyetlerin kolaylıkla bildirebileceklerini ifade edildi.

EPİAŞ tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Değerli Piyasa Katılımcılarımız,

EPİAŞ olarak, sunmuş olduğumuz ürün ve hizmetlerin kalitesini sürekli olarak yükseltmeye devam ediyoruz. Bu doğrultuda hizmete sunduğumuz EPİAŞ Yardım Masası – EYM aracılığıyla, her gün her saatte talep, öneri ve şikâyetlerinizi kolaylıkla bildirebilirsiniz.

1 Mart 2021 tarihine kadar aktif olan; gop@epias.com.tr, gip@epias.com.tr, uzlastirma@epias.com.tr, st@epias.com.tr, kayit@epias.com.tr, dogalgaz@epias.com.tr, seffaflik@epias.com.tr e-posta adreslerinin ilgili tarihte kapatıldığını, önemle hatırlatmak isteriz. Tüm talep, öneri ve şikayet bildirimleri yardim.epias.com.tr adresinden yapılabilmektedir.

Piyasa katılımcılarımız;

Kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaparak yeni talep oluşturabilmektedirler, devam eden ya da geçmiş taleplerini görüntüleyebilmekte ve sorularına “Sıkça Sorulan Sorular” bölümünde hızlı yanıtlar alabilmektedirler.

Elektrik Piyasası, Doğal Gaz Piyasası, Piyasa Mali İşlemler, Şeffaflık Platformu ve Mobil Uygulama konu başlıklarında; İşlem, Bilgi Talebi, Sorun Bildirimi veya Öneri-İyileştirme içerikli başvuruda bulunabilmektedirler.

Piyasa katılımcısı olmayan paydaşlarımız;

Sisteme e-posta adresleri üzerinden kayıt olabilmekte, Şeffaflık Platformu, Piyasa Mali İşlemler ve Tüzel Kişilik Kaydı işlemlerine yönelik talep, öneri, sorun ve şikâyetlerini iletebilmektedirler.

EPİAŞ Yardım Masası’na teknik sebeplerden dolayı ulaşılamadığı durumlarda Acil Destek e-posta adreslerini kullanabilirsiniz:

elektrik.acildestek@epias.com.tr

dogalgaz.acildestek@epias.com.tr

seffaflik.acildestek@epias.com.tr”