bedaş koronavirüs

Atatürk Havalimanı’na inşa edilen hastanenin enerjisi ‘1920’den

BEDAŞ, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Atatürk Havalimanı’nın arazisine inşa edilen pandemi hastanesinin enerjisini karşılamak üzere tesis ettiği trafoya TBMM’nin 100. yılı dolayısıyla ‘1920’ numarasını verdi.

Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ), koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında Atatürk Havalimanı’nda yapımı devam eden 1000 yataklı pandemi hastanesinin elektrik ihtiyacını karşılamak üzere bir hafta içinde trafo merkezini tesis ederek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda teslim etti. Şirket, TBMM’nin 100’üncü yılı nedeniyle trafoya ‘1920’ numarasını verdi.

Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, pandemi hastanesinin yapımı hızla devam ederken BEDAŞ, tesisin ihtiyaç duyduğu trafo merkezini 1 hafta içinde tamamladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da biri Sancaktepe, diğeri ise Atatürk Havalimanı sahası olmak üzere 1000’er yataklı iki pandemi hastanesi yapılacağını açıklamasının hemen ardından ön planlama çalışmasını tamamlayan BEDAŞ, trafo merkezini Türkiye için özel bir gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda bitirerek hazır hale getirdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 100’üncü yılı olması nedeniyle trafo merkezine de ‘1920’ numarası verildi.

Bakan Dönmez’den 23 Nisan mesajı