Aksa’dan Lizbon çıkarması

Aksa Jeneratör, bu yıl 21’incisi düzenlenen Afrika Enerji Forumu’na sponsor oldu. Afrika’nın güç, enerji, altyapı ve sanayi sektörleri için küresel yatırım toplantısı olma özelliğini taşıyan forumda Aksa, bölgenin enerji sektöründeki önemli firmalarıyla bir araya geldi.

11-14 Haziran tarihleri arasında Portekiz’in başkenti Lizbon şehrinde gerçekleşen Afrika Enerji Forumu, Afrika’da yatırım yapan ve yatırıma hazırlanan sektör liderlerini bir araya getirdi. Afrika’nın güç, enerji, altyapı ve sanayi sektörleri için küresel yatırım toplantısı olma özelliğini taşıyan Afrika Enerji Forumu, endüstri ve teknoloji devlerini bir araya getirerek dünya çapında bir ağ oluşturma fırsatı sunuyor.

Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker, Afrika’nın sürdürülebilir kalkınmasına destek olan faaliyetlerine devam ettiklerini aktardı. Enerji ihtiyacını karşılarken Aksa Jeneratör çözümlerinin günlük kullanımdan madencilik ve inşaata dek pek çok sektörde tercih edildiğini aktaran Peker “Afrika, enerji alanındaki her önemli anında yanında durduğumuz bir kıta. Afrika Enerji Forumu’na her yıl destek veriyoruz ve kıtanın kalkınmasındaki her hamlede biz de var olmaya devam etmek istiyoruz. Mozambik’teki felaket anlarında ve Afrika Enerji Forumu gibi kıtanın geleceğini şekillendirecek büyük buluşmalarda da yerimizi alıyoruz. Dünyanın parlayan yıldızı Afrika’yla ticari, sosyal ve kültürel bağlarımız her yıl daha da güçleniyor” dedi.