enerji

‘Aklınla Verimli Yaşa’ resim yarışmasına başvurular başladı

Enerji verimliliğini hedefleyen ‘Aklınla Verimli Yaşa’ projesi kapsamında düzenlenen resim yarışmasının başvuruları 10-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yarışmaya 9-14 arası yaş grubundan tüm öğrenciler katılabilecek.

Enerji verimliliğini çeşitli uygulamalarla toplumun tüm kesimlerine yaymayı hedefleyerek bu kapsamda “Aklınla Verimli Yaşa” sloganıyla başlatılan proje kapsamında, enerji verimliliği konulu bir resim yarışması düzenleniyor.

“EVDE DE VERİMLİ YAŞA”

Enerjinin verimli kullanımı konusunda farkındalık artırıcı, bilgilendirici ve harekete geçirici iletişim çalışmalarıyla evde, işte, okulda, yolda her bir bireyin hem kendi ekonomisi hem de ülke ekonomisi konusunda daha verimli bir yaşam için yapabilecekleri hakkında bilinç oluşturmayı hedefleyen proje kapsamında gerçekleştirilen yarışmayla öğrencilerin evde kaldıkları zamanları da verimli geçirmeleri hedefleniyor. Yarışmaya 9-10-11 ve 12-13-14 yaş gruplarından olmak üzere 2 şekilde katılım sağlanabilecek.

Yarışmanın duyurusunda, şu ifadelere yer verildi:

“Sence enerji verimliliği ne demek? Enerjimizi verimli kullanırsak, bizleri nasıl bir gelecek bekliyor? Enerji verimliliğinden elde edilen tasarrufları nasıl değerlendirebiliriz? Daha temiz bir hava, daha verimli bir dünya nasıl olur?

Konu enerji verimliliği ise konuşabileceğimiz o kadar şey var ki! Ama şimdi sıra konuşmakta değil çizmekte. Enerji verimliliğinin resmini çizmeye ve bir bisiklet kazanmaya ne dersin?

Kategorisinde ilk 10’a giren katılımcılarımız #EvdeKal dığımız günlerin bitiminde sağlıkla sürmek üzere bisiklet kazanacak.”

Proje hakkında ayrıntılı bilgi https://aklinlaverimliyasa.com/resim-yarismasi/ web adresinden öğrenilebiecek.