Akkuyu Nükleer A.Ş. 23 Nisan’ı çocuklarla kutladı

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Mersin’in Gülnar İlçesi ile Büyükeceli Mahallesi’nde çocuklarla bir araya geldi. Çocuklar kurulan oyun alanlarında etkinlik ile gönüllerince eğlendi. AKKUYU NÜKLEER A.Ş. tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Mersin’in Gülnar ilçesi ile Büyükeceli Mahallesi’nde etkinlikler düzenlendi. Gülnar Şehir Stadyumu’nda spor yarışmaları, müzikal ve tiyatro gösterileri, palyaçolar ve animatörlerin gösterileri de yer aldı.

Gülnar’daki bayram etkinliğine Gülnar Kaymakamı Mustafa Ayvat, Gülnar Belediye Başkanı Alparslan Ünüvar, Gülnar Jandarma Komutanı Vekili Olcay Cingöz, Gülnar Emniyet Amiri Ozan Budak ve Gülnar Milli Eğitim Müdürü Fatih Burgut katıldı. 2 bin kişinin katıldığı kutlamalarda öğrenciler, yarışmalar ve özel oyun alanlarında keyifli vakit geçirdi.

Törende konuşan Gülnar Kaymakamı Mustafa Ayvat keyifli etkinlikten dolayı AKKUYU NÜKLEER A.Ş. yöneticilerine teşekkür ederek, çocukların toplumun geleceği ve milletin umudu olduğunu ifade etti.

Gülnar İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Burgut yaptığı konuşmada, “Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı armağan etmiştir. Cumhuriyetimizin geleceğini gençlere ve çocuklara emanet ederek onlara bu bayramı yâd etmiştir. Bugün burada Atamızın bıraktığı emanetlere sahip çıkıyoruz” dedi.

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Mersin Bilgilendirme Merkezi Başkanı Eyyup Lütfi Sarıcı da, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı müşterek geleceğimizin mimarı çocuklarımız ile birlikte kutladık. AKKUYU NÜKLEER A.Ş. olarak kıymetli çocuklarımızın yüzünün gülmesi bizler için çok değerli. Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı canı gönülden tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Büyükeceli İlköğretim Okulu’nda 200 kişinin katılımıyla düzenlenen bayram etkinliklerine Büyükeceli Muhtarı Serdar Sarı, Büyükeceli Ortaokulu Müdürü Erdinç Gücük ve Büyükeceli İlköğretim Okulu Müdürü Salih Karaca katıldı.

Bayram programında, masal kahramanları, palyaçolar, sihirbaz gösterileri, çuval yarışı ve halat çekme gibi çeşitli oyunların ve yarışmaların olduğu eğlence programları gerçekleştirildi.

Büyükeceli İlköğretim Okulu Müdürü Salih Karaca, “Türkiye Büyük Millet Meclis’imizin kuruluşunu ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı okulumuzda büyük bir coşkuyla kutladık. AKKUYU NÜKLEER A.Ş. ekibine renkli görüntülere sahne olan keyifli etkinlikleri için çok teşekkür ederiz. Çocuklarımızın mutlulukları bizler için çok kıymetli. Onların gülen yüzleri Türkiye’mizin geleceğini aydınlatıyor” diye konuştu.

YEKA RES-2’de 4 bölge için 22 başvuru geldi