“2017’de öngörülen yatırım miktarı 574 milyon TL”

Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve ELDER Yönetim Kurulu Üyesi Ceyhan Saldanlı, Ulusal basının önde gelen temsilcileri ile bir araya gelerek her iki şirketin faaliyetleri, yatırımları ve yürüttükleri teknolojik projeler hakkında bilgi verdi.

 

Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve ELDER Yönetim Kurulu Üyesi Ceyhan Saldanlı basın ile gerçekleştirdiği buluşmada şirket faaliyetleri ve enerji piyasasına dair önemli bilgiler paylaştı. Elektriğin hayatın idamesi için olmazsa olmazı olduğunu ifade eden Saldanlı, ürüttükleri projeler, faaliyetler ve yatırımları bu çerçevede anlattı ve 2017’de öngörülen yatırım miktarını 574 milyon TL olarak açıkladı. Toplantı sonrası çağrı merkezi ve SCADA sistemlerinin tanıtımı yapılarak basın ile bu sistemlerin işleyişine dair açıklamalarda bulunuldu.

 

Enerji Bakanlığı ve EPDK liderliğinde, elektrik piyasasının gelişiminde çok önemli adımlar atıldığını belirten Bereket Enerji Grubu Başkanı Ceyhan Saldanlı “Elektrik dağıtım sektöründe; ADM Elektrik Dağıtım olarak Aydın, Denizli, Muğla illerinde ve GDZ Elektrik Dağıtım şirketi olarak İzmir ve Manisa’da faaliyet göstermekteyiz. Hizmet bölgemizde yaklaşık 5 milyon tüketiciye yıllık 23 milyon MWh elektrik dağıtımı yaparak kesintisiz, kaliteli, güvenli ve sürekli elektrik sunmak üzere dağıtım altyapısının geliştirilmesi ve güçlendirilmesi için gereken teknolojik yatırımları gerçekleştirmektedir. Türkiye’nin sanayi ve turizm açısından en büyük 5 iline güvenilir kesintisiz enerji dağıtımını sağlamak ve bunu yaparken hizmet kalitemizi her geçen gün daha iyiye taşımak en büyük hedefimiz. Kalitenin; varılması gereken bir hedeften ziyade, gelişme ve süreklilik içinde teknoloji ile desteklenmesi gereken bir süreç olduğu inancını taşıyoruz. Bu süreçte kat edilmesi gereken uzun bir yol olduğunu sektöre adım attığımız ilk günden bu yana biliyoruz. Türk ekonomisinde yaşanan güçlü büyümeye paralel olarak hızla artan enerji talebini karşılamak üzere yüzde yüz müşteri memnuniyeti hedefiyle kesintisiz, kaliteli ve güvenli enerji arzını yerine getirebilmek için yatırımlarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

 

“TEKNOLOJİK ALTYAPIMIZI 4 KATINA ÇIKARDIK”

 

Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, “2016 yılında Aydın, Denizli, Muğla, İzmir ve Manisa bölgelerinde toplam 492,5 milyon liralık şebeke yatırımını hayata geçirdiklerini belirterek sözlerini şu şekilde sürdürdü. “2016 yılında 5 ilde 937 trafo yapılırken, 512 bin 330 kVA’Lık güç sisteme dahil edildi. 2 bin 375 kilometrelik havai hat, bin 12 kilometrelik yeraltı hattı döşendi. Müşteri memnuniyetini daha da arttırmak için çağrı kapasitemizi ve teknolojik altyapımızı 4 katına çıkarttığımız toplam yatırım maliyeti 3 milyon TL olan çağrı merkezimiz, tüketicilerimize 7 gün 24 saat kesintisiz ve kaliteli enerji sağlama hedefiyle yaptığımız tüm çalışmalarımıza ivme kazandırdı. Geleceğe duyduğumuz güven ile yatırımlarımıza devam ediyoruz.”

 

 

Ceyhan Saldanlı “2017 yılında yapılması öngörülen toplam yatırımı, 574 milyon TL olarak planladıklarını belirterek içinde bulunduğumuz sektör dinamik bir yapıya sahip. Biz de sektörümüzün yapısı gereği her yıl bir öncekinden daha ilerde olmalıyız.” 2016-2020 yılları 3. Uygulama dönemine ait toplam yatırım tutarımız 2,6 Milyar TL olarak planlanıyor. Şirketlerimiz, hizmet verdiği 5 ilin gelişimine yapmış olduğu yatırımlarla katkı sunmaya önümüzdeki yıllarda da devam edecek.”

 

“DAĞITIM SÜREÇLERİNİ YENİ TEKNOLOJİLERLE BULUŞTURUYORUZ”

 

Teknoloji ile desteklenmeyen hiçbir yatırımın geleceğinin olmadığını belirten Saldanlı, “Elektrik dağıtımı süreçlerini yeni teknolojilerle buluşturarak verimliliğimizi ve tüketicilerimizin memnuniyetini daha da yükseltmeyi hedefliyoruz. ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım şirketlerimiz bünyesinde 2017 yılında devam edecek ve kabul edilmiş 7 Ar-Ge projesi yürütülüyor. Ayrıca Elektrik dağıtım sürecinin merkezinde SCADA, OSOS, CBS gibi tüm sistemi tek merkezden yöneten ileri teknolojik imkânlarımızla hizmet veriyoruz. Kurumsal Varlık Yönetimi ve Avrupa Birliği Horizon 2020 destekli Smarter EMC2 projelerimizi çok önemsiyoruz. Çağrı merkezimiz, SCADA ve araç takip sistemimizle entegre olarak çalışan Kurumsal Varlık Yönetimi yazılımı sayesinde; arızaları çok daha hızlı ve etkin bir şekilde yönetmeyi planlıyoruz.” dedi.

 

 

“MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNDE ÖNEMLİ GELİŞMELER KAYDETTİK”

 

Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaların sonucunu gösterdiğine de değinen Saldanlı “Mayıs ayında yapılan ELDER Sektör Toplantısında Sayın Bakanımız tarafından da açıklandığı üzere bu sene ikinci kez gerçekleştirilen tüketici memnuniyet anketi sonuçlarında sektör bazında önemli iyileşmeler elde edilmiştir. Buna göre, ADM Elektrik Dağıtım bölgesinde tüketicilerin %67,0’si elektrik hizmetlerinden memnunum derken; GDZ Elektrik Dağıtım bölgesinde tüketicilerin %68,1’i elektrik hizmetlerinden memnun olduğunu ifade etmiştir. ADM Elektrik Dağıtım Mart 2016’ya göre memnuniyet oranı %44,2’den %67,0’ye, memnuniyet ortalaması ise 2,86’dan 3,45’e; GDZ Elektrik Dağıtım Mart 2016’ya göre memnuniyet oranı %48,2’den %68,1’e, memnuniyet ortalaması ise 3,00’den 3,64’e yükselmiştir. Her iki şirketimizin de bu konuda çok yol kat ettiğini söylemek gurur vericidir.” dedi

 

“EN DEĞERLİ KAYNAĞIMIZ NİTELİKLİ İŞ GÜCÜMÜZ”

 

 

Bereket Enerji Grubu Başkanı Ceyhan Saldanlı “ Bizim gibi dinamik sektörlerin en önemli kaynağı nitelikli iş gücüdür. Bu nedenle genç nesilleri dağıtım sektöründe çalışmaya davet ediyoruz. İşgücü niteliğini yükseltmek amacıyla elektrik dağıtım sektöründeki mesleklerin standartlarını ve ulusal yeterlilikleri ELDER tarafından belirlendi. Bu amaçla mesleki yeterlilik belgelendirme sınavlarının da ilki ELDER tarafından ADM Elektrik Dağıtım, Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirdi. Sınavda başarı olan adaylara “Elektrik Dağıtım Şebekesi İşletme Bakım Görevlisi”, “Elektrik Dağıtım SCADA Operatörü”, “Endeks Okuma Görevlisi” ve “Röle Görevlisi” mesleklerinde yeterlilik belgesi verildi. “ diyerek sözlerini noktaladı.