Zorlu Enerji’den Manisa’da yeni istasyon

Zorlu Enerji, ‘Türkiye’nin en hızlı’ olduğu belirtilen elektrikli araç şarj istasyonunu, Manisa’da bulunan Oksijen 0375’te açtı. Zorlu Enerji, 2018 yılında kurduğu Zorlu Energy Solutions (ZES) ile elektrikli araçlar için şarj istasyonlarını hayata geçirmeye devam ediyor. Türkiye’deki elektrikli otomobil devinimini hızlandırma hedefi doğrultusunda şarj istasyonu çalışmalarına devam eden ZES, 180 kW gücündeki Türkiye’nin en hızlı şarj […]

Zorlu Enerji’den Manisa’da yeni istasyon
Tolgahan Küçük
  • Yayınlanma10 Şubat 2020 11:10
  • Güncelleme10 Şubat 2020 16:57

Zorlu Enerji, ‘Türkiye’nin en hızlı’ olduğu belirtilen elektrikli araç şarj istasyonunu, Manisa’da bulunan Oksijen 0375’te açtı.

Zorlu Enerji, 2018 yılında kurduğu Zorlu Energy Solutions (ZES) ile elektrikli araçlar için şarj istasyonlarını hayata geçirmeye devam ediyor. Türkiye’deki elektrikli otomobil devinimini hızlandırma hedefi doğrultusunda şarj istasyonu çalışmalarına devam eden ZES, 180 kW gücündeki Türkiye’nin en hızlı şarj istasyonunu, Manisa’daki Oksijen 0375’te açtı.

İSTASYON SAYISI ARTIYOR

Hayata geçirdiği elektrikli araç şarj istasyonlarıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Eskişehir gibi Türkiye’nin büyük şehirlerini birbirine bağlayan ZES, aynı zamanda sürücülerin Ege ve Akdeniz kıyılarına da elektrikli otomobilleri ile kesintisiz sürüş yapmasını sağlıyor. Bununla beraber halihazırda elektrikli araç şarj istasyonu bulunan şehirlere de alternatif rotalar için iyileştirmeler yapan ZES, bu kapsamda lokasyon, şarj istasyonu ve soket sayısını da her geçen gün artırıyor. Bugün 158 farklı lokasyonda ve 292 şarj noktasıyla hizmet veren ZES’in açılan tüm yeni istasyonları https://zes.net/sarj-noktalari.html adresinde de yer alıyor. ZES, uzun vadede tüm Türkiye’yi kapsamayı hedefliyor.

Zorlu Enerji, rüzgar enerjisi şirketinin satışını gerçekleştirdi