Yardımsever iş insanı 400’den fazla abonenin elektrik faturasını ödedi

Uludağ Elektrik’ten yapılan açıklamaya göre, yardımsever bir iş insanı 400’den fazla abonenin elektrik faturasını ödedi. Bursa’da yardımsever bir iş insanı Uludağ Elektrik’ten, elektrik faturalarını ödeme güçlüğü yaşayan ailelerin tespitini talep etti. Talep sonucunda 400’den fazla abonenin borcu ödendi. Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bursalı yardımsever bir iş insanı, ekonomik anlamda zorluk yaşayan ailelerin […]

Yardımsever iş insanı 400’den fazla abonenin elektrik faturasını ödedi
Raşit Kırkağaç
  • Yayınlanma10 Nisan 2024 14:09

Uludağ Elektrik’ten yapılan açıklamaya göre, yardımsever bir iş insanı 400’den fazla abonenin elektrik faturasını ödedi.

Bursa’da yardımsever bir iş insanı Uludağ Elektrik’ten, elektrik faturalarını ödeme güçlüğü yaşayan ailelerin tespitini talep etti. Talep sonucunda 400’den fazla abonenin borcu ödendi.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bursalı yardımsever bir iş insanı, ekonomik anlamda zorluk yaşayan ailelerin elektrik faturalarını ödedi. İsminin açıklanmasını istemeyen yardımsever iş insanı, elektrik faturalarının ödenmesine talip oldu. Yardıma ihtiyacı olan ailelere destek olmak isteyen hayırsever iş insanı, Uludağ Elektrik şirketinden ödeme güçlüğü yaşayan ailelerin tespit edilmesini talep etti. Şirket hemen harekete geçerek, bu kapsamdaki mesken abonelerinin elektrik faturalarını belirledi. Bu kişiler belirlenirken sosyal yardım desteği alan ve evinde cihaza bağlı hastası olan kişiler tercih edildi. Yardımsever iş insanı tarafından 400’den fazla abonenin 600’ün üzerinde faturası ödenirken; toplamda 200 bin TL’lik bir tutar, fatura ödemelerinde kullanıldı.”