UEDAŞ’tan kaliteli hizmet için çalışanlarına güvenli sürüş eğitimi

UEDAŞ tarafından zorlu arazi ve farklı iklim koşullarında müşteri taleplerine hızlı ve güvenli ulaşımın sağlanması için  saha çalışanlarına güvenli sürüş eğitimi verildi. Limak Enerji Grubu bünyesinde elektrik dağıtım hizmeti faaliyetlerini sürdüren Uludağ Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (UEDAŞ) müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet için, iş güvenliği ve işçi sağlığına verdiği önemle eğitim çalışmalarına devam ediyor.  Yılbaşından […]

UEDAŞ’tan kaliteli hizmet için çalışanlarına güvenli sürüş eğitimi
Gözde Emlik
  • Yayınlanma24 Haziran 2019 16:25

UEDAŞ tarafından zorlu arazi ve farklı iklim koşullarında müşteri taleplerine hızlı ve güvenli ulaşımın sağlanması için  saha çalışanlarına güvenli sürüş eğitimi verildi.

Limak Enerji Grubu bünyesinde elektrik dağıtım hizmeti faaliyetlerini sürdüren Uludağ Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (UEDAŞ) müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet için, iş güvenliği ve işçi sağlığına verdiği önemle eğitim çalışmalarına devam ediyor.  Yılbaşından itibaren 594 personelini eğitime tabii tutan şirket, çalışanların kullanmış oldukları araç türlerine göre güvenli sürüş eğitimini vererek elektrik teknisyenlerinin ihbar geldikten sonra hızla hareket ederek arıza noktasına güvenli bir şekilde ulaşmasını hedefliyor.

EĞİTİMLER 3-4 YILLIK PERİYOTLARDA DÜZENLENİYOR

Özellikle zorlu arazi koşullarında ve şiddetli geçen iklim şartlarında araç kullanan personelin saha ve trafikteki araç kullanım şartlarını iyileştirmek için çalışanlarına eğitim veren şirket, ayrıca sepetli ve pick-up araçların mekanik, elektronik kontrol özelliklerini ve performans sınırlarını da öğretiyor. Şirket aracı kullanan personellere verilen eğitime Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da hizmet veren çalışanlar katıldı. Lastik türleri ve özellikleri, fren sistemleri, araçlarda kontrolün kaybedilmesini engellemeye çalışan elektronik sistemler gibi konularda çalışanlarını teorik olarak eğiten UEDAŞ, kaygan yüzeylerde sürüş eğitimi ve manevra kabiliyeti üzerine de uygulamalı eğitimleri personeline sundu. Söz konusu eğitimler 3-4 yıllık periyotlarda, sürüş eğitimi almamış personel sayısının artması sonucu tekrarlanıyor. Uzman eğitmenlerle yapılan organizasyonda, eğitim her grup için bir gün teorik, bir gün pratik eğitim olarak yapıldı. Saha çalışanları, deneyimli eğitmenlerden aldıkları kursu başarı ile tamamladı.

Verdiği eğitimlerle iş kazası risklerinin azaltılmasının yanında müşteri memnuniyetini arttırmayı hedefleyen UEDAŞ tarafından eğitimlere aralıksız devam edileceği belirtildi.