Ahmet Türkoğlu, TPAO Genel Müdürlüğü görevine resmen atandı

‘Türkiye’nin enerji borsası EPİAŞ’ta yaklaşık 800 milyar TL’lik alım satım işlemi gerçekleşiyor’

Spot ve vadeli elektrik ve doğal gaz piyasalarını işleten Türkiye’nin Enerji Borsası EPİAŞ üzerinde yılda yaklaşık 800 milyar TL’lik alım satım işleminin gerçekleştiğini ve günde de yaklaşık 2 milyar TL’nin el değiştirdiğini ifade etti.

Türkiye’nin üst düzey yöneticilerinin bir araya geldiği ve 7. Kez düzenlenen CFO Summit 2023, Mandarin Oriental Bosphorus İstanbul’da gerçekleşti.

Çeşitli konu başlıklarında, iş dünyasının bugünü ve geleceğinin tartışıldığı panellerin düzenlendiği etkinlikte, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticileri bir araya geldi.

“Yüzüncü yılda ekonomik perspektifler ve şirketlerin gündemi” başlıklı panelde konuşan EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu; sözlerine depremde vefat eden vatandaşlarımıza rahmet dileyerek başladı ve sonrasında EPİAŞ’ın faaliyet alanları hakkında önemli bilgiler vererek konuşmasına devam etti.

Spot ve vadeli elektrik ve doğal gaz piyasalarını işleten Türkiye’nin Enerji Borsası EPİAŞ üzerinde yılda yaklaşık 800 milyar TL’lik alım satım işleminin gerçekleştiğini ve günde de yaklaşık 2 milyar TL’nin el değiştirdiğini ifade etti. Türkoğlu; “Şeffaflık platformu ile dünyada enerji ticareti ile ilgili en kapsamlı veriyi paylaşan kurumuz.” dedi.

Dünyadaki global enerji krizi ve Türkiye’deki enerji ticaretinin bu krizden nasıl etkilendiğine dair verileri paylaşan Türkoğlu; Türkiye’nin bu konuyla ilgili aldığı önlemler ve verdiği destekler hakkında da bilgiler verdi.

STFA Holding, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Nas’ın  moderatörlüğünü yaptığı panele, Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz, Shell & Turcas CEO’su Emre Turanlı, Ülker Bisküvi CEO’su Mete Buyurgan ve Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç katıldı.