“Türkiye’de Termik Santrallerin Geleceği” oturumu düzenlendi

Türkiye Enerji Zirvesi kapsamında ülkemizdeki termik santrallerin geleceği masaya yatırıldı. Türkiye Enerji Zirvesi “Türkiye’de Termik Santrallerin Geleceği” oturumuyla devam etti. Moderatörlüğünü EPDK (E) Kurul Üyesi Hüseyin Karataş’ın yaptığı oturumda Aksa Enerji Başkan Yardımcısı ve Ticaret ve Satış Genel Müdürü Murat Kirazlı, Limak Enerji Genel Müdür Yardımcısı Serhat Dinç ve İSKEN CEO’su Sırrı Uyanık konuşmacı olarak […]

“Türkiye’de Termik Santrallerin Geleceği” oturumu düzenlendi
Tolgahan Küçük
  • Yayınlanma8 Ekim 2019 16:06

Türkiye Enerji Zirvesi kapsamında ülkemizdeki termik santrallerin geleceği masaya yatırıldı.

Türkiye Enerji Zirvesi “Türkiye’de Termik Santrallerin Geleceği” oturumuyla devam etti. Moderatörlüğünü EPDK (E) Kurul Üyesi Hüseyin Karataş’ın yaptığı oturumda Aksa Enerji Başkan Yardımcısı ve Ticaret ve Satış Genel Müdürü Murat Kirazlı, Limak Enerji Genel Müdür Yardımcısı Serhat Dinç ve İSKEN CEO’su Sırrı Uyanık konuşmacı olarak yer aldı.

Oturumda Türkiye’de fosil ve termik yapılar hakkında konuşuldu ve fosil yakıtların kömürden başlayarak düşüş göstereceğine değinildi.

EPDK Kurul üyesi Hüseyin Karataş, oturumda yaptığı değerlendirmede Türkiye piyasalarındaki gaz ihtiyacının artacağına değindi ve elektrik kullanımının serbest olması gerektiğini söyledi.

Oturumda ayrıca sektörde yaşanan finansman zorlukları üzerine de konuşuldu.