TEİAŞ’a 150 teknisyen alınacak

TEİAŞ Genel Müdürlüğü, taşra teşkilatlarında çalıştırmak üzere 150 Teknisyen alacak.  Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ), taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 09.08.2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’ hükümlerine göre 19 Elektronik Teknisyeni (Lise ve dengi okulların Elektronik, Haberleşme Sistemleri, Otomasyon Sistemleri bölümü mezunu) […]

TEİAŞ’a 150 teknisyen alınacak
Tolgahan Küçük
  • Yayınlanma18 Ağustos 2020 14:02

TEİAŞ Genel Müdürlüğü, taşra teşkilatlarında çalıştırmak üzere 150 Teknisyen alacak. 

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ), taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 09.08.2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’ hükümlerine göre 19 Elektronik Teknisyeni (Lise ve dengi okulların Elektronik, Haberleşme Sistemleri, Otomasyon Sistemleri bölümü mezunu) ve 131 Elektrik Teknisyeni (Lise ve dengi okulların Elektrik, Elektrik Tesisat ve Pano Montörlüğü, Yüksek Gerilim Sistemleri, Endüstriyel Bakım Onarım bölümü mezunu) alacak.

Adaylarda aranacak şartların İŞKUR iş ilanlarında ve şirketin internet sitesinde (www.teias.gov.tr) ilan edileceği belirtildi.

SÖZLÜ SINAVA KATILACAK ADAYLARIN BELİRLENMESİ

İŞKUR tarafından şirkete bildirilen; – Talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı ile – Öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle, açık iş sayısının dört (4) katı aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek ve bu adaylar sözlü sınava davet edilecek.

Kura çekimi, iş ilanında belirtilen gün, saat ve adreste noter huzurunda yapılacak. İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler şirketin internet sitesinin “Duyurular” kısmından ilan edilecek. Talep şartlarını taşımadıkları sonradan anlaşılan adayların başvuruları kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında sonlandırılabilecek.