Sharz.net Türkiye’nin her yerine elektrikli araç şarj istasyonu kuracak

Akaryakıt sektörüne, yüksek hızlı şarj, akıllı şarj üniteleri, konut model şarj üniteleri ve mobil ev cihazı hizmeti veren Sharz.net Türkiye’nin her ilçesine elektrikli şarj istasyonu kurmayı hedefliyor.

Yeni araç motorları, hidrojen ve elektrik veya bir tek elektrikli olarak üretiliyor. Elektrikli araçların üretimi hızlandı ve her geçen gün katlanarak artıyor. Bu kapsamda ulusal ve uluslararası akaryakıt sektörüne teknolojik ve ekonomik çözümler sunmak amacıyla kurulan Sharz.net Türkiye’nin her bölgesinde, her vilayetinde ve her ilçesinde elektrikli araç şarj istasyonu kurmak hedefiyle çalışmalarına devam ediyor.

“Vizyonumuz Türkiye’nin en yaygın araç şarj istasyonu sağlayıcısı olmak”

Sharz.net tarafından yapılan açıklamada, üretim ve kullanımı hızla artan elektrikli motorlu araçların Türkiye’de de kullanılmasını desteklemek üzere altyapı sağlayan bir platform olmak misyonu ve elektrikli araç kullanıcılarının Türkiye’nin her yerine, yolda kalma endişesi olmadan rahat seyahat etmelerini sağlamak ve bu kapsamda Türkiye’nin en yaygın araç şarj istasyon platform sağlayıcısı olmak vizyonuyla sektörde büyümeyi amaçladığı belirtildi.

Sharz.net, elektrikli araç kullanma niyeti olan ve kullanan sürücüler, araç üreticileri, altyapı tedarikçileri ve kamu kanun koyucuları arasında bir harmoni sağlayarak, bu grupların aynı yönde ilerlemelerini ve çağın gelişmelerinin önünde gitmelerini sağlamayı amaçlıyor.

‘Türkiye’nin her bölgesinde elektrikli araç kullanımına teşvik edeceğiz’

Türkiye’nin her bölgesinde elektrikli araç kullanımını teşvik etmek, kullanım arttıkça altyapı oluşturulmasını sağlamak ve sonuç olarak tüketilen elektriğin rüzgar, güneş ve hidro terminalleri gibi doğal yaşama zarar vermeyen kaynaklardan elde edilmesini sağlamak üzere çalışacağını bildiren Sharz.net, belirlediği vizyon ve misyon doğrultusunda sunduğu hizmetleri şöyle sıraladı;

‘Her yerde destek’

Türkiye’nin her yerinde baştan sona destek verebilecek yaygın servis ağı mevcut ve ünite seçimi, elektrik altyapısı, ünite yerleşimi, kurulumu, müşteri sağlanması, arıza durumunda hızlı erişim sağlanıyor.

‘Farklı şarj cihazları ile entegre’

Farklı marka elektrikli şarj cihazı temini ve entegrasyonu ile satın alınan bir cihaz Sharz.net ağına dahil edilebiliyor.

‘Şarj için ödeme’

Mobil ödeme, kart ile ödeme, telefon operatörü üzerinden ödeme gibi seçenekler sunuluyor.

‘Farklı şarj operatörleri ile ortak çalışma’

Şirketlerin farklı şarj operatörlerinin ağlarının kullanılması sağlanarak, sürücüye en yaygın ağ sağlanıyor.

‘İş ortaklığı’

Şirketler şarj cihazlarını, Sharz.net ağına katarak filo müşterilerinin, şirketin şarj hizmet noktasına gelmesini sağlayabiliyor, elde edilen gelir paylaşılıyor.

Elektrik ve doğal gazda fiyat istatistikleri açıklandı