SEDAŞ'a "Başarsoft Teknoloji Günü"nde teşekkür plaketi verildi

SEDAŞ’a “Başarsoft Teknoloji Günü”nde teşekkür plaketi verildi

Başarsoft tarafından geliştirilen “EdaBİS” programını 2012 yılından beri kullanan Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ’ye (SEDAŞ) teşekkür plaketi takdim edildi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, faaliyet bölgesinde daha hızlı ve verimli hizmet çalışmalarını sürdüren SEDAŞ, elektrik altyapısındaki birçok kapsamlı uygulamaya Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) üzerinden veri sağlıyor.

CBS ile yeryüzüne ait bilgileri belirli bir amaca yönelik olarak toplama, bilgisayar ortamında depolama, güncelleştirme, kontrol etme, analiz etme ve görüntüleme gibi işlemler yürütülüyor.

Başarsoft tarafından geliştirilen elektrik dağıtım şebekelerinin, çevrimiçi olarak kural bazlı yönetilebildiği ve elektrik nesnelerini harita üzerinden kontrol edebilen, elektriksel sorgular yapabilen “EdaBİS” programını, 2012 yılından beri kullanan SEDAŞ’a, Başarsoft’un 15’inci “Teknoloji Günü” etkinliğinde teşekkür plaketi takdim edildi. Plaketi, SEDAŞ adına toplantıya katılan SEDAŞ Şebeke Yönetim Müdürü İbrahim Bakkaloğlu aldı.

CBS alanında son gelişmelerin aktarıldığı, güncel teknolojiler ve çözümlerin paylaşıldığı toplantıya, kamu kurumları, özel sektör çalışanları ve üniversitelerden akademisyenler katıldı. Sunumlarda akıllı haritalar, navigasyon, altyapı yönetimi, akıllı şehirler ve coğrafi iş zekası konularında örnek uygulama ve çözümler katılımcılarla paylaşıldı.

AA