Schneider Electric, 7. IEEE Türkiye Power & Energy Society Kampı’nda sürdürülebilirlik odaklı çözümlerini paylaştı

Schneider Electric, 7. IEEE Türkiye Power & Energy Society Kampı’nda öğrenciler, akademisyenler ve enerji ve güç sektöründen uzmanlarla bir araya geldi. Buluşma kapsamında Schneider Electric, sürdürülebilirlik odaklı yeni nesil çözümlerini ve veri merkezlerine dair küresel deneyimini paylaştı. 

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, 7. IEEE Türkiye Power & Energy Society Kampı’nda yer aldı. Etkinlik, Kocaeli Üniversitesi IEEE Öğrenci Organizasyonu ev sahipliğinde Üniversite’nin Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlendi. 2 gün süren buluşmada Türkiye’nin farklı üniversitelerinden akademisyenler ve öğrenciler ile güç ve enerji sektöründen uzmanlar enerjinin geleceğini konuşmak üzere bir araya geldi.

Schneider Electric uzmanları etkinlik kapsamında, şirketin küresel deneyimini ve sürdürülebilirlik trendlerini katılımcılarla paylaştı. Ayrıca veri merkezlerindeki sürdürülebilirlik çalışmalarını ve sunduğu çözümleri tanıttı.

Yapılan araştırmalar dünyada üretilen elektriğin yaklaşık yüzde 3’ünün veri merkezlerini çalıştırmak amacıyla kullanıldığına işaret ediyor. Schneider Electric, 2027 yılına kadar bulut depolama verilerinin kullanımında yıllık yüzde 5’lik verimlilik yaratma hedefiyle sayıları hızla artan veri merkezlerinde sürdürülebilirliğe hizmet ediyor. Schneider Electric, ayrıca 2023’te şirket içi sunucularından kaynaklanan enerji emisyonlarını yüzde 30 oranında azalttı. 2018’den bu yana çözüm sunduğu noktalarda ise toplam 513 milyon ton CO2 emisyonundan tasarruf edilmesine katkı sağladı.

Bu çalışmalarını güçlendirmeyi ve yaygınlaştırmayı hedefleyen Schneider Electric, yenilikçi çözümlerini Türkiye’nin güç ve enerji çalışmalarına liderlik eden uzmanlar ve akademisyenler ve geleceği şekillendirecek gençlerle paylaştı.

IEEE Türkiye Power & Energy Society Kampı gerçekleştirilen oturumların yanı sıra sosyal etkinlikler ve teknik eğitimlerle akademi ve sektör paydaşları için önemli bir buluşma alanı yarattı.