Özbekistan’dan EPDK’ya ziyaret

Özbekistan Enerji Şirketi Uzbekenergo, Özbekistan hükümeti ve Dünya Bankası temsilcilerinden oluşan bir heyet, ülkelerinin enerji sektörünün geliştirilmesi ve modernizasyonu çalışmaları kapsamında Türkiye’ye geldi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının yanı sıra çok sayıda kurum ve kuruluşta temaslarda bulunan heyet, EPDK’yı da ziyaret etti. Özbekistan Enerji Şirketi Uzbekenergo Başkan Yardımcısı Jahongir Obidjonov başkanlığındaki Özbek heyeti; Enerji Piyasası […]

Özbekistan’dan EPDK’ya ziyaret
Servet Uzun
  • Yayınlanma18 Şubat 2019 13:46
  • Güncelleme18 Şubat 2019 13:47

Özbekistan Enerji Şirketi Uzbekenergo, Özbekistan hükümeti ve Dünya Bankası temsilcilerinden oluşan bir heyet, ülkelerinin enerji sektörünün geliştirilmesi ve modernizasyonu çalışmaları kapsamında Türkiye’ye geldi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının yanı sıra çok sayıda kurum ve kuruluşta temaslarda bulunan heyet, EPDK’yı da ziyaret etti. Özbekistan Enerji Şirketi Uzbekenergo Başkan Yardımcısı Jahongir Obidjonov başkanlığındaki Özbek heyeti; Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu yetkililerinden EPDK’nın görev ve yetkileri ile birlikte Türkiye elektrik piyasasının gelişimine yönelik bilgi aldı.

Jahongir Obidjonov ziyaretin ardından yaptığı açıklamada EPDK’nın enerji alanındaki deneyimlerini öğrenmenin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek Özbekistan’ın enerji geleceğinde bu deneyimlerden istifade edeceklerini belirtti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Cansız Özbekistan’da