EURELECTRIC Türkiye çalışma grubu başkanları EÜAŞ ev sahipliğinde buluştu

Avrupa Elektrik Sanayi Birliği’nde (Eurelectric) ülkemizi temsil eden çalışma grubu başkanları EÜAŞ Genel Müdürü Zafer Benli başkanlığında bir araya geldi. Türkiye Elektrik Sanayi Birliği (TESAB) çatısı altında bulunan çalışma gruplarına başkanlık yapan kamu ve özel sektör temsilcileri, 2024’ün ilk toplantısını EÜAŞ ev sahipliğinde yaptı. Enerji dönüşümü, taksonomi, hidrojen, yenilenebilir enerji gibi birçok alanda görüş ve […]

EURELECTRIC Türkiye çalışma grubu başkanları EÜAŞ ev sahipliğinde buluştu
Burak Karagöl
  • Yayınlanma18 Ocak 2024 16:47

Avrupa Elektrik Sanayi Birliği’nde (Eurelectric) ülkemizi temsil eden çalışma grubu başkanları EÜAŞ Genel Müdürü Zafer Benli başkanlığında bir araya geldi.

Türkiye Elektrik Sanayi Birliği (TESAB) çatısı altında bulunan çalışma gruplarına başkanlık yapan kamu ve özel sektör temsilcileri, 2024’ün ilk toplantısını EÜAŞ ev sahipliğinde yaptı.

Enerji dönüşümü, taksonomi, hidrojen, yenilenebilir enerji gibi birçok alanda görüş ve çalışmaların ele alındığı toplantıda konuşan Benli, Eurelectric Türkiye çalışmaları ile Türkiye ve Avrupa enerji sektör etkileşiminin çift yönlü olarak devam ettiğinin altını çizdi.

Çalışma gruplarında hayata geçen projelerin önemine dikkat çeken Zafer Benli, yapılan çalışmaların kamu ve özel sektör arasında köprü vazifesi gördüğünü ifade etti.