EPİAŞ 8. Olağan Genel Kurulunda başkanlığa yeniden Abdullah Tancan seçildi

EPİAŞ 8. Olağan Genel Kurulunda başkanlığa yeniden Abdullah Tancan seçildi

Enerji Piyasaları İşletme AŞ (EPİAŞ) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan seçildi.

Şirketin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, EPİAŞ 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı şirketin Maslak yerleşkesinde yapıldı.

Genel kurulda EPİAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan seçildi.

Toplantıda ayrıca, 2022 yılı dönem net karından ortaklara dağıtılması planlanan 15 milyon lira kar payının depremzedelere verilmek üzere AFAD’a nakdi bağış yapılmasına oy birliğiyle karar verildi.

Tancan, burada yaptığı konuşmada, “asrın felaketi” olarak nitelendirilen ve dünyanın en büyük kara depremlerinden biri olan deprem felaketinin yaralarının devlet ve milletin el ele vererek saracağını belirterek, “Bununla ilgili EPİAŞ olarak üzerimize düşeni yapmak için böyle anlamlı bir bağış kararına imza attık.” ifadesini kullandı.

Enerjide ticaret merkezi olma hedefi doğrultusunda EPİAŞ’ın Türkiye’nin en önemli şirketlerinden biri olacağının her geçen gün daha da güçlü bir şekilde ortaya çıktığını vurgulayan Tancan, şunları kaydetti:

“Bu hedefe doğru emin adımlarla ilerliyoruz. 2022 yılını geride bırakırken, inanıyorum ki EPİAŞ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın stratejileri ve EPDK öncülüğünde, siz değerli paydaşlarımızla birlikte katılımcı bir anlayış içinde çalışmalarını 2023 yılında da başarıyla sürdürecektir.”

EPİAŞ Genel Müdürü Ahmet Türkoğlu da EPİAŞ için 2022 yılının piyasaların işletilmesine yönelik faaliyetlere, katılımcılara sunulan hizmetlerin iyileştirilmesine, geliştirilmesine ve kurumsal yapıyı güçlendirmeye yönelik çalışmalara devam edilen bir yıl olduğunu belirterek, “2023 yılında da kurumsal yapımızı güçlendirerek piyasalarımızı geliştirme çalışmalarımıza ve diğer faaliyetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

AA