Enerjisa Üretim “Womentum” programının ikincisini başlattı

Enerjisa Üretim, kariyer yolculuklarına güçlü başlamak isteyen kadın öğrenciler için “Womentum” programının ikincisini düzenliyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre, 8 hafta boyunca online platformda gerçekleşecek programa üniversitelerin 3 ve 4’üncü sınıfında veya meslek yüksek okullarının son sınıfında eğitim gören kadın öğrenciler başvurabilecek. Enerjisa Üretim’in ana partnerliğinde, imeceLAB’ın yürütücülüğünde, Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi (EDU) ve Boğaziçi […]

Enerjisa Üretim “Womentum” programının ikincisini başlattı
Burak Karagöl
  • Yayınlanma13 Mart 2023 15:20

Enerjisa Üretim, kariyer yolculuklarına güçlü başlamak isteyen kadın öğrenciler için “Womentum” programının ikincisini düzenliyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 8 hafta boyunca online platformda gerçekleşecek programa üniversitelerin 3 ve 4’üncü sınıfında veya meslek yüksek okullarının son sınıfında eğitim gören kadın öğrenciler başvurabilecek.

Enerjisa Üretim’in ana partnerliğinde, imeceLAB’ın yürütücülüğünde, Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi (EDU) ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nin akademik desteğiyle bu yıl ikinci kez düzenlenen “Womentum” programı başlıyor.

Programa katılım sağlayan öğrenciler, kişisel gelişimden kariyer planlamasına, sürdürülebilirlikten enerji sektörüne kadar birçok farklı alanda eğitimle desteklenen birlikte öğrenme deneyiminin bir parçası olacak.

Program kapsamında, sürdürülebilir kalkınma amaçları, iklim krizi, çeşitlilik ve kapsayıcılık eğitimi ve liderlik konularının yer aldığı eğitimde enerji arz ve talebi ile ilgili temel konular, enerji piyasaları, enerji sistemi dönüşümü başlıkları yer alıyor.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Katılımcılar, kişisel gelişim konusunda yılmazlık, çeviklik, empati ve gönüllülük, iletişim ve beden dili, eleştirel düşünme ve öğrenme aşkı başlıklarını öğrenecek. Kariyer süreci konusunda ‘iş hayatında kadın olmak’ ile ‘yeni meslekler’ panelleri gerçekleştirilecek. Ayrıca networking, mülakat teknikleri, özgeçmiş hazırlama, mülakat simülasyonları konularında alanında uzman isimlerden eğitim alacak olan öğrenciler Enerjisa Üretim yöneticileri ile birebir mülakat deneyimini de yaşayacak. Katılımcılar, ‘Womentum’ programının diğer dersleri olan Finans 101 ve Dijital 101 derslerinde ise finansçı olmayanlar için finans eğitimi ile dijital maharetler ve terimler üzerine eğitim alacak. Katılımcıların, bakış açıları ve bilgi birikimleri ile kariyerlerine başlarken gerekli yetkinlikleri kazanmaları hedeflenen ‘Womentum’ programına son başvuru tarihi ise 27 Mart 2023.”

AA