Enerji sektöründe Yeni Normal ve Bimser’in Rolü konuşuldu

Bimser tarafından 21 Mayıs 2020 tarihinde 14:00-17:00 saatleri arasında Enerji Sektöründe Yeni Normal ve Bimser’in Rolü’ dijital etkinliği GoToWebinar platform üzerinden gerçekleştirildi. 450 kayıdın alındığı etkinlikte Bimser Genel Müdürü Gökhan Ergun açılış konuşmasını yaptı.

Low Touch Ekonomi ve SaaS Ekonomisi İlişkisini ele alan sunumuyla Bimser VP Cenk Kıral etkinlikte yerini aldı. Bimser Enerji ve Doğal Kaynaklar Sektör Lideri Münir Karaman “Enerji Sektörünün Dijital Dönüşümünde Yeni Normal” sunumunda sektörün mevcut durumu ve sektörün geleceğine değindi. Covid-19’da Yükselen Trend: Content Services Platform (CSP) sunumuyla Bimser Ürün ve Hizmetler Direktörü Dr. Bilal Uslu ve Ürünler Koordinatörü Ahmet Demirel, içerik servis platformlarının geçmişini ve bugün geldiği noktayı katılımcılara aktardı. Akabinde 4 oturum ile gerçekleşen etkinlikte Aydem Enerji, Socar, Sepaş Enerji, NMT Danışmanlık, Yedaş, PerforManaging Consultancy UK, Cenal, Opet, Greeneco, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Karadeniz Holding panelist olarak yer aldı.

Etkinliğin ilk oturumu “Kriz Dönemlerinde İş Otomasyonu ile Fark Yaratın”, oturum başkanı Bimser Ürün Yöneticisi Serdar Acar’ın önderliğinde; Aydem Enerji Kurumsal Uygulamalar Grup Müdürü Elif Tural, Socar İş Uygulamaları Yöneticisi Tunç Koşar ve Sepaş Enerji Kurumsal Uygulamalar Müdürü Selin Ülper Aydın’ın konuşmasıyla tamamlandı.

“GELECEĞİN ENERJİ ŞİRKETİ İÇİN SÜREÇ YÖNETİMİ”

“Geleceğin Enerji Şirketi İçin Süreç Yönetimi / Maliyet-Esneklik-Müşteri Odaklılık” başlıklı 2. Oturumun başkanı NMT Danışmanlık Kurucu Ortağı Didem Esen’di. Didem Esen’in yönettiği panelde Sepaş Enerji Kurumsal Gelişim ve Satın Alma Grup Müdürü Ebru Ceylan Şahan, PerforManaging Consultancy UK Kurucusu Arzu Ergül ve Yedaş Müşteri Teknik Hizmetleri Koordinatörü Ümit Kışla yer aldı. Etkinliğin en çok soru alan oturumu olarak da dikkat çekti.

 “RİSK ALTINDA MALİYETLERİ DÜŞÜRMENİN ETKİN YOLU”

Oturum başkanı Bimser Ürün Yöneticisi Tolga Girgin’in yer aldığı 3. Oturum “Risk Altında Maliyetleri Düşürmenin Etkin Yolu: Varlık Yönetimi” kapsamındaydı. Greeneco İşletmeler Müdürü Salih Özkan, Opet Proje Yatırımlar ve Bakım Müdürü Bahri Köymen, Opet Bakım Yöneticisi Erdem Eker, Cenal Bilgi İşlem Uzmanı Cahit Dünya ve Cenal Satın Alma Müdürü Murat Açıkyüz’ün katıldığı oturumda; ekonomik dengelerin çok değişken olduğu bir ortamda varlık yönetim sisteminin kullanılmasının işletmelerdeki Sermaye/İşletim giderleri arasında kurduğu dengeye değinildi.

 “YÖNETİM SİSTEMLERİ SÜREÇLERİNİN UZAKTAN YÖNETİMİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ”

“Yönetim Sistemleri Süreçlerinin Uzaktan Yönetimi ve Sürdürülebilirliği” başlıklı son oturumun, oturum başkanı Bimser Ürün Yöneticisi Emre Selvi liderliğinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Kalite, İSG ve Acil Durum Kriz Merkezi Genel Koordinatörü Fatih Yıldırım ve Yatağan Termik Yönetim Sistemleri Müdürü Nazan Nur Tünay Doğan entegre yönetim sisteminin dijital dönüşüm avantajlarını konuştu.

Kapanış konuşmasını yapan Münir Karaman, katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

Etkinliği kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler, linke tıklayarak, kayıt olup, izleyebilir.

 

Enerji Sektöründe Yeni Normal ve Bimser’in Rolü