Türkiye Enerji Zirvesi

AYEDAŞ, yılın ilk yarısında Anadolu Yakası'nı bakım ve yatırımlarıyla aydınlattı

AYEDAŞ, yılın ilk yarısında Anadolu Yakası’nı bakım ve yatırımlarıyla aydınlattı

Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ (AYEDAŞ), yılın ilk yarısında kesintisiz elektrik dağıtımı kapsamında bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini hız kesmeden sürdürdü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, AYEDAŞ, sürdürülebilir ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi amacıyla hizmet verdiği 8 bin 138 trafo ve 34 bin 796 kilometre uzunluğundaki hatta bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarına devam ediyor.

Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar’da 23 bin 725 aydınlatma armatürünün bakımını gerçekleştiren şirket ekipleri, söz konusu ilçelerde 1990 pano ile 72 trafo ve 1418 dağıtım merkezinin bakımını tamamladı. Ayrıca kentte, 1419 kilometrelik hattın bakımı da gerçekleştirildi.

Bölgesindeki 3 milyondan fazla müşterisine daha iyi hizmet vermek amacıyla toplam 145 kilometrelik yeni kablo döşeyen AYEDAŞ ekipleri, 523 yeni aydınlatma armatürünün montajını da tamamladı. Kentte yeni 165 elektrik panosu ile 19 trafo merkezi montajı da tamamlandı.

Söz konusu bakım, onarım ve yatırım rakamları ile AYEDAŞ 2023’ün ilk yarısı için belirlediği hedefleri başarıyla gerçekleştirdi.

AA