Astor’dan Sırbistan’a ihracat

Astor Enerji A,Ş. uluslararası işbirlikleri ile gücüne güç katmaya devam ediyor. Transformatör ve anahtarlama ürünleri üretiminde sektörün lider firmaları arasında yer alan Astor Enerji A.Ş. 2023 yılı Eylül ayında imzaladığı sözleşme ile adım attığı Sırbistan’a ilk güç transformatörlerinin ihracatını gerçekleştirdi.

Astor’dan Sırbistan’a ihracat
SONER OKUR
  • Yayınlanma9 Temmuz 2024 16:06

Astor Enerji tarafından üretilen güç transformatörlerinin Sırbistan’da rüzgar enerji santrallerinde kullanılacağı bildirildi. Sırbistan’ın enerji altyapısının güçlenmesine katkı sağlayan Astor Enerji’nin bu ve benzer girişimleri ekonomik ve ticari ilişkileri uluslararası seviyede güçlendirmeyi hedefliyor.

Astor Enerji’nin güç trafoları alanında işbirliği yaptığı ülkeler arasına Sırbistan da katıldı. Daha önce İspanya, Irak, Fas, Almanya ve Türkmenistan’la da imzaladığı sözleşmelerle ulusararası işbirliklerini artıran Astor Enerji, bu ülkeye yapılan ilk güç transformatörü ihracatı ile Sırbistan pazarına da giriş yaptı.

“Sırbistan’a ilk güç trafosu sevkiyatının gururunu yaşıyoruz”

Sırbistan’a yapılan ihracata ilişkin değerlendirmelerde konuşan Astor Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Geçgel şöyle dedi:

“Transformatör ve anahtarlama ürünleri üretiminde sektörün lider firması olarak, uluslararası işbirliklerimizi geliştirmeye ve güçlendirmeye kararlıyız. Geçtiğimiz yıl Sırbistan pazarına yaptığımız anlaşma ile adım attık ve bu yıl, Sırbistan’a ilk güç trafolarımızın sevkiyatını gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Sırbistan enerji altyapısının güçlenmesine katkı sağlayacak bu işbirliği, uluslararası ekonomik ve ticari ilişkilerimizin de güçlendirilmesine önemli katkılar sağlayacaktır.”