Almanya’dan Afrika’ya enerjide destek çağrısı

 Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Beckmeyer: “Alman şirketler, yenilikleri ve uzmanlıklarıyla Afrika’da sürdürülebilir enerji arzına katkıda bulunabilirler”

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Uwe Beckmeyer, Alman şirketlerin sahip olduğu deneyimler sayesinde Afrika’da sürdürülebilir enerji arzına katkıda bulunabileceğini belirtti.

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığından yapılan açıklamada, Almanya-Afrika Ekonomi Derneği tarafından Hamburg’ta 11. Almanya-Afrika Enerji Forumu düzenlendiği bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Beckmeyer, Afrika’da dikkate değer ekonomik gelişmelerin yaşandığını ve Afrika ekonomisinin ortalamanın üstünde büyüdüğünü ifade etti.

Söz konusu büyümenin daha fazla enerji ihtiyacı anlamına geldiğine işaret eden Beckmeyer, “Alman şirketler, yenilikleri ve uzmanlıklarıyla Afrika’da sürdürülebilir enerji arzına katkıda bulunabilirler. Bu şirketler, Afrika için özel çözümler geliştirmek amacıyla Almanya’daki enerji dönüşümü çerçevesinde deneyimlerini aktarabilir. Amacımız, Afrika ile eşit düzeyde adil bir ekonomik ortaklıktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamada, Bakanlığın enerji ihracatında Afrika ve dış pazarlarda odak noktasının yenilenebilir enerji, enerji verimliliği, akıllı şebekeler ve depolama konuları olduğu kaydedildi.
AA