Aksa Jeneratör’e ‘Yılın Müşteri Deneyimi Dönüşümü’ ödülü

Aksa, SAP Now Türkiye Teknoloji Forumu’nda ‘Yılın Müşteri Deneyimi Dönüşümü’ ödülüne layık görüldü. SAP dünyasına yönelik yenilikçi yaklaşımlar ve güncel uygulamaların sektör oyuncuları tarafından masaya yatırıldığı, kurumsal çözüm ve başarı hikayelerini katılımcılarıyla buluşturan organizasyon, 25 Ekim’de Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Düzenlenen organizasyonda Aksa Jeneratör, müşterinin arıza ve bakım taleplerine çok daha hızlı ve çevik […]

Aksa Jeneratör’e ‘Yılın Müşteri Deneyimi Dönüşümü’ ödülü
Servet Uzun
  • Yayınlanma26 Ekim 2018 09:11

Aksa, SAP Now Türkiye Teknoloji Forumu’nda ‘Yılın Müşteri Deneyimi Dönüşümü’ ödülüne layık görüldü.

SAP dünyasına yönelik yenilikçi yaklaşımlar ve güncel uygulamaların sektör oyuncuları tarafından masaya yatırıldığı, kurumsal çözüm ve başarı hikayelerini katılımcılarıyla buluşturan organizasyon, 25 Ekim’de Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Düzenlenen organizasyonda Aksa Jeneratör, müşterinin arıza ve bakım taleplerine çok daha hızlı ve çevik tepki verilmesini sağlayan CRM Programı olan SAP Hybris Dynamo Projesiyle ‘Yılın Müşteri Deneyimi Dönüşümü’ ödülünü almaya hak kazandı.

Ürün geliştirirken müşteri deneyiminden yararlanacak

Geliştirilen SAP Hybris Dynamo projesiyle Aksa Jeneratör; satış, kiralama ve satış sonrası işlemlerine bütünleşik olarak tek bir sistem üzerinden takip edebilecek. Tüm ürün bölümlerinde kayıpsız bilgi takibiyle tüketicinin kendi ürününü en verimli şekilde kullanmasını sağlayacak olan bu projeyle yeni ürün geliştirilmesinde müşteri deneyimlerinden faydalanılabilecek. Tüm bunların yanı sıra endüstri 4.0 ve akıllı makinelerin uygulanabilirliği ve denetimi artacak.
Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker, SAP uygulamalarının, şirketlerin ihtiyaçlarını belirleme ve hızlı çözüm önerileri sunma özelliklerinden sık sık faydalandıklarını belirtti.

Peker sözlerine şöyle devam etti: “Rekabetin yoğun yaşandığı bu dönemde projemizi, işleyişimizin ihtiyaçlarına göre özelleştirilip geliştirilirken, ölçülebilir verilerle iş kalemlerimizi daha hızlı çözüme kavuşturacağız. Bu özverili çalışmanın sonucu olarak ‘Yılın Müşteri Deneyimi Dönüşümü’ ödülüne layık görüldük. Bu gibi ödüllerin sektörü geliştirici ve motive edici olduğunu düşünüyorum. Emeği geçen çalışma tüm ekip arkadaşlarımı başarılarından dolayı kutlarım.”

Aksa Jeneratör’ü temsilen ödül törenine katılan Türkiye Satış Müdürü ve Proje Sorumlusu Emrah Tatarka; “Pek çok sistemden oluşan üretim, satış ve satış sonrası faaliyetlerimizi kontrollü ve verimli bir biçimde işletmek ve buna bağlı olarak müşterilerimize sunduğumuz ürün ve hizmet kalitesini sürekli geliştirmek zorundayız. Bu amaçla; işleyişimizi daha pratik ve verimli hale getirmek için konusunda uzman ekip arkadaşlarımızla, Aksa Jeneratör kullanım deneyimlerine uyumlu ve azami fayda sağlayacak olan SAP Hybris Dynamo projemizi geliştirdik. Her aşamasında güçlü bir ekibin emeği geçen bu projemizin ödül alması bizi çok mutlu etti. Tüm ekibi gönülden tebrik ederim. SAP Hybris Dynamo projesinin sektörü de geliştiren bir çalışma olduğunu düşünüyor ve fark yaratacağını inanıyorum” dedi.