Türkiye'de dün 836 bin 282 MWh elektrik üretildi

AEDAŞ, Ramazan’da iftar ve sahur saatleri arasında planlı bakım ve onarım çalışması yapmayacak

Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ (AEDAŞ), tüketicilerin Ramazan ayı boyunca enerji sıkıntısı yaşamaması için önleyici tedbirlere ağırlık vererek, çalışmalarını 08.00 ile 16.30 saatleri arasında gerçekleştirecek.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Antalya, Burdur ve Isparta’da her noktaya, hızlı, kesintisiz ve verimli enerji sunma amacı ile faaliyet gösteren AEDAŞ, tüketicilerin enerji ile ilgili sorunlar yaşamaması için 23 Mart Perşembe günü başlayacak Ramazan ayı öncesinde bakım ve onarım çalışmalarına ağırlık verirken yatırım kaynaklı planlı bakım ve onarım programında düzenlemeye gitti.

Böylece planlı bakım onarım çalışmaları sahur vaktinden sonra ve iftardan önceki zaman dilimine kaydırılarak tüketicilerin etkilemesinin önüne geçilecek. Bu çerçevede Ramazan ayında tüm planlı bakım ve onarımlar gündüz 08.00 ile 16.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Ayrıca şirket, arife günü ile birlikte 20-23 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Ramazan Bayramı’nda da yine planlı bakım ve onarım çalışmasına gitmeyecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen AEDAŞ Genel Müdürü İlkay Baydar, tüketici dostu bir şirket olarak her zaman müşteri odaklı çalıştıklarını dile getirdiklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Yıllardır yaptığımız yatırımlarla sağladığımız teknolojik dönüşüm, SCADA olarak ifade edilen uzaktan kontrol ve komuta sistemi ile entegre bilişim sistemleri sayesinde çoğu arızaya uzaktan birkaç dakika içinde müdahale ederek çözüm üretiyor, kesintiye neden olabilecek gelişmeleri anlık takip edebiliyor. Ramazan başlamadan önce trafo ve enerji dağıtım hatlarını bakım faaliyetleri kapsamında taramadan geçirerek kesintiye sebebiyet vermeden sorunları tespit ettik. 7 gün 24 saat hızlı, kaliteli ve güvenilir hizmet verebilmek adına saha çalışanları ve ekip liderlerinden oluşan nöbetçi ekiplerimiz olası arızalara hızla müdahale etmek için hazır durumda bekleyecek.”

Baydar, dağıtım şirketlerinin arıza halleri dışında, elektrik dağıtım şebekesinde yapılması planlanan yatırım, bakım-onarım çalışmaları ve yeni abonelik bağlantılarında enerjinin kesilmesi gerekiyorsa, önceden kamuoyu bilgilendirilerek planlı kesintiler yapıldığını bildirdi.

AA