ADM-GDZ Elektrik Dağıtım’dan mobil hizmet

Bereket Enerji’nin Aydın, Denizli, Muğla ile İzmir ve Manisa’da 4,8 milyon müşteriye hizmet veren ADM-GDZ Elektrik Dağıtım şirketi, mobil arıza bilgi sistemi uygulamasını devreye aldı.

ADM-GDZ Elektrik Dağıtım AŞ’den yapılan açıklamaya göre, IOS ve Android işletim sistemli mobil cihazlardan erişilebilen söz konusu uygulama ile şirketin hizmet ve sorumluluk sahası olan Aydın, Denizli, Muğla, İzmir ve Manisa için arıza kaydı oluşturabiliyor.

Aboneler elektrik arıza ve aydınlatma arızası ihbarlarını söz konusu mobil uygulamadan yapabilirken, ayrıca, onarım, bakım ve yatırım çalışmaları nedeniyle planlanan kesintiler hakkında detaylı bilgi alabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım AŞ İcra Kurulu Başkan Vekili Metin Demirdağ, arıza bilgi sistemi mobil uygulamasının abonelerin ihbar ve taleplerini daha kolay ve hızlı bir şekilde bildirmelerini sağladığını kaydetti.

Arıza bildirimi başlığında arızanın yaşandığı bölgeyle ilgili detaylı adres girilerek kayıt oluşturulabildiğini vurgulayan Demirdağ, “Uygulama sayesinde bu bilgi hızlı bir şekilde bölgedeki ekiplere aktarılıyor. Tüketicilerimiz yaşadığı çevrede, sokağında bulunan aydınlatma arızası için yine uygulama üzerinden ihbarda bulunabiliyor. İhbara, detaylı adres bilgisini ekleyerek, arıza kaydını iletebiliyor.” ifadelerini kullandı.
AA