‘En Büyük Aile Buluşması’na geri sayım başladı

Ülkemiz enerji piyasasının“En Büyük Aile Buluşması” olarak gelenekselleşen Türkiye Enerji Zirvesi’nin 10’uncusu 6-8 Ekim 2019 tarihlerinde  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ın katılımıyla Antalya’da düzenlenecek.

4 PİYASA TEK ZİRVE

Dört piyasayı tek çatı altında buluşturan Türkiye Enerji Zirvesi’nin 10’uncusu bu yıl 6-8 Ekim tarihleri arasında Antalya Regnum Carya Golf & Spa Resort Otel’de gerçekleştirilecek. T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayelerinde, EPDK’nın destekleriyle düzenlenecek olan Zirve, bin 500’e yakın ulusal ve uluslararası katılımcıyı bir araya getirecek. Türkiye ve bölge ülkelerinin kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey isimlerini buluşturacak olan Zirve, yeni iş birliği imkanlarına kapı aralayacak.

Bu yıl 10’cusu gerçekleştirilecek Türkiye Enerji Zirvesi 6-8 Ekim 2019 tarihlerinde Antalya Regnum Carya Golf & Spa Resort Otel’de düzenlenecek.

Ülkemiz enerji piyasasının “En Büyük Aile Buluşması” olarak gelenekselleşen Türkiye Enerji Zirvesi’nin onuncusu bu yıl ‘Geleceği İnşa Etmek’ teması ile 6-8 Ekim 2019 tarihleri arasında Antalya Regnum Carya Golf & Spa Resort Otel’de düzenlenecek.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayelerinde, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) destekleriyle düzenlenmekte olan Türkiye Enerji Zirvesi, her yıl 1500’ün üzerinde ulusal ve uluslararası katılımcıyı Türkiye ve bölge ülkelerinin kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey isimleriyle buluştururken yeni işbirliği imkanlarına da kapı aralayacak.

 1. TÜRKİYE ENERJİ ZİRVESİ’NDE ELE ALINACAK KONULARDAN BAZILARI;
 • Ticaret savaşları ve jeopolitik gelişmelerin emtia piyasalarına etkileri,
 • Geleceğin elektrik piyasasını inşa etmek: 2030 hedef piyasa dizaynı,
 • Doğal gaz 2.0: yeni bir pazar inşası,
 • Yenilenebilir Enerjide 2020 Sonrası Yeni Piyasa Kurgusu: YEKA-Mini YEKA -YEKDEM 2.0 ve lisanssız
 • Enerji yatırım finansmanı,
 • Akaryakıt ve LPG piyasalarında regülasyonlar ve serbest piyasa,
 • IMO 2020 enerji ve ulaştırma sektörlerine etkileri,
 • Doğu Akdeniz gazının ticarileştirilmesi,
 • Doğu Akdeniz enerji jeopolitiği,
 • Küresel trendler ışığında Türkiye için LNG’de gelecek stratejileri,
 • Türkiye & LNG Bunkering,
 • Arama ve üretim sektöründe yabancı yatırım stratejileri,
 • Enerjide depolama-dijitalleşme ve şebeke entegrasyonu

EŞ ZAMANLI OTURUMLAR VE YUVARLAK MASA TOPLANTILARI DÜZENLENECEK

İki gün boyunca devam edecek olan organizasyon, TOBB, TÜSİAD, ELDER, ETD, PETFORM, EÜD, GAZBİR, GAZİD, PETDER, SSDGD, ADER, PÜİS, TABGİS gibi Türkiye’nin ve sektörün önde gelen Sivil Toplum Kuruluşları tarafından destekleniyor. Ayrıca 10. Türkiye Enerji Zirvesi’nde bu yıl da Med-Reg, B’EPAM gibi enerji sektöründe faaliyet gösteren uluslararası kuruluşların katkı sağlayacağı eş zamanlı oturumlar ve yuvarlak masa toplantıları düzenlenecek.

Zirve, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Asya, Afrika, Orta Doğu ve Amerika’dan düzenleyici kurumları, hükümet yetkililerini, enerji şirketlerini, profesyonelleri, yatırımcıları ve sektör derneklerini bir araya getirecek. 10. Türkiye Enerji Zirvesi aynı zamanda yeni, bölgelerarası işbirliği ve pazarlara kapı aralarken katılımcılara da önemli fırsatlar sunacak.